Zapraszamy na finał

Teatr Polski w Poznaniu serdecznie zaprasza na finał drugiej edycji konkursu „Modjeska Calling" – Konkursu dla aktorek i aktorów na interpretację monologów Szekspirowskich Heleny Modrzejewskiej. Finał odbędzie się we wtorek, 23 stycznia o godz. 19:00 na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu.

„Modjeska Calling" to konkurs dla aktorek i aktorów na interpretację monologów szekspirowskich Heleny Modrzejewskiej organizowany od 2016 roku przez Teatr Polski w Poznaniu. Wydarzenie to organizowane jest w celu upamiętnienia artystki światowej sławy, która występowała również na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu.

W finale „Modjeska Calling" aktorzy i aktorki, wyłonieni w ramach eliminacji spośród ponad 100 kandydatów, zaprezentują monologi postaci Szekspirowskich granych przez Helenę Modrzejewską. Osoba, która zwycięży, otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 zł.

W jury zasiądą aktorki Maja Komorowska i Terasa Kwiatkowska oraz laureatka zeszłorocznej edycji konkursu Zuzanna Saporznikow (studentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie). W finale zagra Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego, a opiekę reżyserską nad wydarzeniem będzie sprawować Ula Kijak.

W pierwszej edycji konkursu jury w składzie: Maja Komorowska, Teresa Kwiatkowska, Roman Pawłowski postanowiło przyznać dwa wyróżnienia: Paulinie Komendzie (monolog Julii), absolwentce Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie i Laurze Leish (monolog Lady Makbet), aktorce i scenarzystce, która współtworzy z Wojciechem Wińskim Teatr Usta Usta Republika. Ponadto jurorzy wyróżnili nagrodą główną w wysokości 10 tysięcy zł ufundowaną przez Księgarnię św. Wojciecha Zuzannie Saporznikow (monolog Porcji), studentce Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Więcej informacji o konkursie Modjeska udzielają: Paulina Skorupska, Zuzanna Głowacka – modjeska@teatr-polski.pl
Wejściówki w cenie 5 zł dostępne w kasie teatru. Kontakt: Tel. 61 852 05 41; 61 852 56 28; E-mail rezerwacja@teatr-polski.pl.(-) (-)
Materiał organizatora
17 stycznia 2018