Zarząd poparł Matuszewskiego

We wtorek zarząd województwa podkarpackiego, na czele którego stoi marszałek Zygmunt Cholewiński (PiS), pozytywnie zaopiniował kandydaturę Waldemara Matuszewskiego na dyrektora artystycznego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Przypomnijmy, że dyrektor tego teatru Przemysław Tejkowski został pod koniec grudnia wybrany na członka zarządu Telewizji Polskiej. A to oznacza, że zarząd województwa musi obsadzić stanowisko dyrektora teatru. Jeszcze nie wiadomo, czy zostanie ogłoszony konkurs. - Zanim my wyłonimy nowego dyrektora może minąć trochę czasu. A teatr nie może zostać bez kierownictwa - tak dwa dni temu tłumaczył nam potrzebę powołania dyrektora artystycznego wicemarszałek podkarpacki Jan Burek.

Matuszewski to radny PiS w Brwinowie na Mazowszu. Kieruje tu komisją kultury, oświaty i sportu. W latach 1998-2000 był dyrektorem Teatru Polskiego w Poznaniu. Wcześniej, w latach 1991-96 kierował teatrem w Zielonej Górze. Jest reżyserem teatralnym i radiowym. Przyjazd do Rzeszowa i objęcie dyrektorskiego fotela, zaproponował mu jeszcze w listopadzie ub. roku dyrektor Tejkowski. Matuszewski w ub. r. reżyserował dla rzeszowskiego teatru sztukę pt. "Sługa dwóch panów".mb
Gazeta Wyborcza Rzeszów
13 stycznia 2010