Zimowe Forum Tańca Współczesnego w Lublinie

Bierni amatorzy sztuki tanecznej będą mogli zobaczyć trzy spektakle. Aktywni pasjonaci artystycznego pas dostaną dodatkowo szansę na nauczenie się go od mistrzów.

W piątek startuje zimowa edycja Forum Tańca Współczesnego. Cykliczna impreza, mająca w zamyśle organizatorów subtelnie podtrzymywać zainteresowanie tą dziedziną sztuki pomiędzy kolejnymi odsłonami Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca, stała się z czasem równie atrakcyjnym festiwalem. Gospodarze z Lubelskiego Teatru Tańca zwykle przygotowują premierowe spektakle i zapraszają gości cieszących się dużą renomą na świecie. 

Tym razem spektakli będzie niewiele, bo tylko trzy, ale atrakcyjność imprezy nie spadnie. Jedno z przedstawień zostanie zaprezentowane w Lublinie po raz pierwszy. To "Okno" firmowane przez Compagnie Stanislaw Wisniewski, będące wynikiem współpracy choreografa Stanisława Wiśniewskiego z Lubelskim Teatrem Tańca. Na scenie Centrum Kultury zobaczymy Cecile Pegaz i Ryszarda Kalinowskiego. 

Tutejszą premierę zaplanowano na piątek na godz. 19. W sobotę o tej samej godzinie Lubelski Teatr Tańca przypomni spektakl "48/4", a w niedzielę, także o 19, powróci do choreografii "NN. Wacławowi Niżyńskiemu" [na zdjęciu]. 

Bilety na spektakle - ulgowy za 10 zł, normalny za 20 zł - do nabycia w kasie Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12. 

Warsztaty tańca współczesnego odbędą się 7-8 lutego w godz. 10-15. Poprowadzą je Cecile Pegaz (Francja) i Anita Wach (Polska). Szczegóły pod numerem telefonu (0-81) 536 03 28 i pod adresem taniec@ck.lublin.pl.Jacek Szymczyk
Dziennik Wschodni
2 lutego 2009