Zmarł Andrzej Orzeł

Nie żyje Andrzej Orzeł, wieloletni zastępca Dyrektora Naczelnego Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Pracował też m.in. jako dyrektor ds. technicznych Teatru Muzycznego w Gdyni oraz w Teatrze Lalki i Aktora Miniatura.

- Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 7.04.2014 r. niespodziewanie odszedł od nas wieloletni zastępca Dyrektora Naczelnego Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Andrzej Orzeł. Odszedł od nas człowiek wielkiego serca, człowiek dobry i prawy, na którym zawsze mogłem polegać. Cząstka jego została również w nowych obiektach filharmonii. Zawsze będziemy wspominali Go jako bardzo zasłużonego nie tylko dla naszej Instytucji, ale dla wszystkich, w których piastował wysokie stanowiska - poinformował prof. Roman Perucki, Dyrektor Naczelny PFB w Gdańsku.

Andrzej Orzeł urodził się w 1943 roku. Przez wiele lat był związany z kulturą Trójmiasta.

Był długoletnim wicedyrektorem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Przed pojęciem pracy w filharmonii pracował jako dyrektor ds. technicznych Teatru Muzycznego w Gdyni (1993-1996) oraz w Państwowym Teatrze Lalki i Aktora "Miniatura" (1984-1993). W latach 80. był kierownikiem Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Sopocie. Z innych jego dokonań w krzewieniu kultury należy wymienić prace w Wydawnictwie Morskim, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oraz w Pracowni Sztuk Plastycznych.red
Polska Dziennik Bałtycki
10 kwietnia 2014