Zmarła Grażyna Nestorowicz

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 15 września w wieku 55 lat zmarła nasza droga Koleżanka GRAŻYNA NESTOROWICZ, była aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Urodziła się 2 września 1954 roku w Gliwicach. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Zabrzu w klasie śpiewu. Swoją przygodę z teatrem rozpoczęła w 1977 roku jako adeptka na deskach scen w Zabrzu i Grudziądzu. W 1982 roku zdała eksternistyczny egzamin aktorski. Potem wiązała się kolejno z teatrami w Cieszynie Czeskim, Opolu, Koszalinie, Wrocławiu i Tarnowie. W 1994 roku została aktorką Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, z którym związana była przez kolejnych siedem sezonów.

Stworzyła tu wiele niezapomnianych kreacji. Zapamiętamy ją jako m.in. Marynę w „Weselu”, Belindę Bleir w „Czego nie widać”, Królową w „Skowronku”, Księżną Irinę w „Szewcach”, Damę IV w „Śnie nocy letniej”, Anioła ze złamanym skrzydłem w „Deballage”, Olgę w „Trzech siostrach” czy Panią Smith w „Łysej śpiewaczce”.

W 1997 roku na rzeszowskiej scenie zaprezentowała swój monodram „Siemka”, w którym wcieliła się w postać samej patronki naszego teatru Wandy Siemaszkowej.

Grażyna Nestorowicz była laureatką nagrody artystycznej wojewody rzeszowskiego z 1998 roku.

Naszą Koleżankę pożegnamy w najbliższą sobotę, 26 września na cmentarzu w Bielsku-Białej.

Żegnaj Przyjacielu!(-)
Materiały Teatru
24 października 2009