Zrób to sam

W ramach ogólnopolskiej akcji "Piknik Golgota - zrób to sam" w sobotę 28 czerwca o 22.30 w Świetlicy Krytyki Politycznej, odbędzie się czytanie scenariusza spektaklu "Golgota Picnic" Rodriga Garcii, przygotowane przez Adama Nalepę z trójmiejskimi aktorami, a zaraz potem rozmowa, którą będą moderować Maria Klaman i Piotr Wyszomirski.

20 czerwca dyrektor Malta Festival Poznań Michał Merczyński odwołał pokazy spektaklu "Golgota Picnic" w reżyserii Rodriga Garcii, oprotestowanego przez działaczy katolickich. Decyzja zapadła po ostrzeżeniach policji, która zadeklarowała, że wobec mobilizacji prawicowych bojówek nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa widzom i artystom. Odpowiedzią na ten akt cenzury i zamach na wolność słowa i swobodę twórczą jest oddolna akcja środowiska artystycznego moderowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ramach akcji "Piknik Golgota - zrób to sam" odbywają się dyskusje, czytania scenariusza i projekcje nagrania "Golgota Picnic" w całej Polsce.

Mieszkańcy Trójmiasta: odbiorcy kultury, artyści, animatorzy kultury, pracownicy instytucji i organizacji kulturalnych, dołączcie do akcji "Piknik Golgota - zrób to sam". Pokażmy, że się nie boimy, nie damy się zastraszyć i nie godzimy się na cenzurowanie kultury. Przeczytajmy razem ten "zakazany" tekst i porozmawiajmy: Czy i jak jesteśmy w stanie zapobiegać naruszaniu wolności artystycznej, cenzurowaniu programów instytucji i festiwali kulturalnych? Wypowiedzmy się w obronie wolności słowa.

Jeśli nie możesz uczestniczyć w czytaniu i dyskusji, udostępnij informację o wydarzeniu na twoim profilu Facebook, przez Twitter, używając hashtagu #GolgotaPicnic.

Możesz też podpisać list otwarty do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w sprawie odwołania spektaklu "Golgota Picnic" wystosowany przez Obywateli Kultury.

Akcja jest naszą wspólną sprawą, dlatego nie organizujemy jej jako instytucje czy organizacje, a jako odbiorcy i twórcy kultury, mieszkańcy Trójmiasta. Dlatego przesyłając informację dalej, dopisujcie się pod zaproszeniem jako uczestnicy i organizatorzy trójmiejskiego Pikniku Golgota!

Piknik odbędzie się w Świetlicy Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, Gdańsk.

Chętnych do wzięcia udziału w imprezie prosimy o rezerwację miejsc. Wystarczy wysłać mejla na adres golgotapicnic@gazeta.pl i podać w nim imię i nazwisko. Otrzymanie mejla zwrotnego z potwierdzeniem rezerwacji jest równoznaczne z udziałem w wydarzeniu. Rezerwacje niepotwierdzone są nieważne i nie uprawniają do wzięcia udziału w imprezie. Wpuszczamy na podstawie listy z rezerwacjami i dokumentów potwierdzających dane.

Zapraszamy!(-) (-)
Materiał Organizatora
28 czerwca 2014