Wieńczysław Gliński. Aktor. Amant. Tata

autor:
Katarzyna Wasilewska
opis:
Kpiący z reżimu prowokator i reakcjonista czy pieszczoch władz PRL, który potępił bojkot radia i telewizji w czasie stanu wojennego?
Gwiazdor z pierwszych stron gazet, ulubieniec publiczności, zdobywca Złotej i Srebrnych Masek, o którym po latach telewizja zapomniała.
Mimo trudnych okupacyjnych doświadczeń pogodnie usposobiony żartowniś, który – jak przystało na osobę urodzoną w prima aprilis – dowcip miał we krwi.
Bawił warszawską publiczność na deskach teatrów: Polskiego, Kameralnego, Komedia i Narodowego. A wzruszał w filmach „Orzeł”, „Kanał” czy „Echo”.
Kim był jeden z najpopularniejszych powojennych aktorów? Na to pytanie stara się odpowiedzieć córka Wieńczysława Glińskiego – Katarzyna Wasilewska, która nie tylko częstuje czytelników najsmakowitszymi anegdotami ze środowiska artystycznego, ale także nie unika rozprawiania się z niewygodnymi faktami z życia ojca.
Aktora wspominają również największe sławy polskiego kina i teatru: Grażyna Barszczewska, Barbara Krafftówna, Laura Łącz, Beata Tyszkiewicz, Ewa Wiśniewska, Ignacy Gogolewski, Jan Kobuszewski, Olgierd Łukaszewicz, Wiesław Michnikowski, Daniel Olbrychski i inni.
miejsce wydania:
Warszawa
rok wydania:
2017
wydawca:
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o
cena:
33,54 zł
liczba stron:
272
isbn:
9788363842543
okładka:
twarda

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia