Notice: Undefined index: banner2 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 72  

17. Plebiscyt o Dziką Różę - "Kartoteka"

Rozmowa z z Bogusławem Kudłekiem

Kolejny dzień 17. Plebiscytu o Dziką Różę i kolejny spektakl. Tym razem na scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego zobaczymy "Kartotekę" Tadeusza Różewicza w reżyserii Piotra Jędrzejasa. Czy to właśnie ten spektakl, zdaniem publiczności, okaże się najlepszy, a jeden z grających aktorów najpopularniejszy? Przekonamy się już w niedzielę.

Monika Rosmanowska: "Kartoteka" powstała 50 lat temu. Wciąż jest aktualna?

Bogusław Kudłek: Przystępując do pracy miałem pewne wątpliwości. Na szczęście Piotr Jędrzejas nadał "Kartotece" zupełnie inny wymiar. Stworzył historię uniwersalną.
Kim więc jest dziś różewiczowski bohater?

- To pokolenie 30-latków, którzy już nie są dziećmi, ale jeszcze w pełni nie dorośli. To mężczyzna, którym może być każdy, któremu się wydaje, że wszystko zrobił, wszystko już osiągnął, jest spełniony. A tak naprawdę w środku coś nie gra. Jest pustka.

W "Kartotece" gra Pan główną rolę. Jak pracowało się Panu przy tym spektaklu?

- Nie ukrywam, że było to dla mnie duże wyzwanie. Naprawdę się namęczyłem i trochę mi ta rola dała w kość. Wychodzę jednak z założenia, że co nas nie zabije, to nas wzmocni. Musiałem do tej roli dojrzeć i myślę, że w połowie udało mi się to na czas premiery. Pozostałe 50 proc. wypracuję w miarę grania kolejnych spektakli.

* Bogusław Kudłek jest aktorem m.in. Teatru im. Stefana Żeromskiego, odtwórcą głównej roli w "Kartotece" w reżyserii Piotra Jędrzejasa.

Monika Rosmanowska
Gazeta Wyborcza Kielce
25 czerwca 2009
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Wszyscy o nas mówią
Biblioteka Poezji Współczesnej (WBPiCAK)
Patrycja Sikora

Trailer tygodnia