2020-05-02 - g. 18:00 - "Czasami księżyc świeci od spodu" - reż. Katarzyna Dworak-Wolak i Paweł Wolak - Teatr Lubuski - 2020-05-03

Już w ten weekend retransmisja w Internecie

Koronawirus zapewne pokrzyżował plany każdego z nas, a jego wpływ na wydarzenia kulturowe okazał się znaczny. Szczęśliwie jednak, z inicjatywą wychodzą artyści Teatru Lubuskiego z kolejnym retransmisją online. W weekend transmisja sztuki "Czasami księżyc świeci od spodu".

Do tej pory odwiedziliśmy już Odessę, także dowiedzieliśmy się nieco więcej o mieszkańcach wsi Borówka, ich tęsknotach, problemach, marzeniach.

"Czasami księżyc świeci od spodu" będzie trzecią, finałową częścią wiejskiej trylogii legnickiego duetu reżyserskiego - Katarzyny Dworak-Wolak i Pawła Wolaka. Tym razem twórcy spektaklu przyglądają się rodzinie, przy okazji sporo rozważając o Bogu.

Katarzyna Dworak-Wolak i Paweł Wolak to aktorzy i reżyserzy, od 1996 r. związani z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Zagrali m.in. w głośnych spektaklach "Ballada o Zakaczawiu" i "Made in Poland". To oni są autorami tekstów sztuk składających się na trylogię.

Katarzyna Dworak-Wolak: "Opowieściami wiejskimi nie chcemy komentować rzeczywistości. Chcemy raczej rozmawiać z ludźmi. W trzeciej części mówimy o ograniczeniach, jakie sami sobie dajemy, o tym, jak trudno nam wyjść ze schematów. To, co siedzi w środku nas, nie pomaga, a blokuje. Mówimy o traumie, z której nie można się wyzwolić. W "Gdy przyjdzie sen...: Bóg istniał, ale najmniej. W trzeciej części pojawia się najwyraźniej. Zaczynamy od diabła, kończymy na Bogu."

Przedstawienie transmitowane będzie w sobotę i niedzielę o godz. 18. Link do nagrania Teatr udostępni na swojej stronie w dniu pokazu. 

(-)
Materiał Teatru
29 kwietnia 2020
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...