Notice: Undefined index: banner1 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 65  

600 biletów na 600. Urodziny Łodzi!

Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Powszechnym. Po bilet za złotówkę w Międzynarodowy Dzień Teatru

Tłum szturmował kasę biletową w Teatrze Powszechnym. Bilety kosztowały złotówkę. Teatr Powszechny jak zawsze wstrzelił się w oczekiwania łodzian. Po bilet za złotówkę z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru ustawiła się ogromna kolejka. Pierwsi chętni przyszli już z samego rana i przez cały dzień czekali na otwarcie kas. Przed godz. 16:30 czekało w kolejce już kilkadziesiąt osób.

Kolejka wzdłuż ulicy Legionów

Kolejka chętnych na bilety za złotówkę o godzinie 16 zakręcała już wzdłuż ulicy Legionów.

W puli było 600 biletów na spektakle "Pomoc domowa" i "Odwaga" zaplanowanych na Dużej i Małej Scenie w poniedziałek 27 marca, w dniu teatralnego święta. Problem w tym, że bilety można było kupić tylko i wyłącznie w kasie teatru, a jedna osoba mogła kupić zaledwie cztery bilety.

Dodatkowe bilety!

Z powodu ogromnego zainteresowania biletami po złotówce dyrektor teatru Ewa Pilawska uwolniła kolejnych 500 biletów i zaplanowała dodatkowy spektakl "Pomoc domowa" o godz. 21.00 w Międzynarodowym Dniu Teatru (poniedziałek 27 marca).

Moim zdaniem teatr nie opiera się na celebryckich eventach, pojedynczych wydarzeniach, które mają skupiać uwagę, przyciągać nazwiskami gwiazd. Według mnie teatr to codzienność i misyjność – intensywna codzienna praca, prezentacja własnych spektakli repertuarowych niemal każdego dnia, warsztaty, zajęcia, uczciwa rozmowa z publicznością. Zgodnie z tą filozofią działa na co dzień Teatr Powszechny w Łodzi – „Teatr blisko ludzi" – mówi Ewa Pilawska, dyrektorka Teatru Powszechnego.

Teatr Powszechny zaprasza na spacer

Obok przedstawień za złotówkę W Międzynarodowym Dniu Teatru będzie można zwiedzić teatr, wejść za kulisy oraz wziąć udział w warsztatach z podstawowych zadań aktorskich. Ta część obchodów święta teatru rozpocznie się o godz. 14. Przewodnikiem po kulisach teatru będzie aktor Andrzej Jakubas. Chęć uczestnictwa w warsztatach należało zgłosić mailowo na adres bilety@poszechny.pl.

Agnieszka Jedlińska
Dziennik Łódzki
27 marca 2023
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Wątki
Dzień Teatru
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...