Agenci wywiadu i pościg z romansem w tle

"39 stopni" - reż. Arkadiusz Buszko - Piwnica przy Krypcie

Premierowy spektakl "39 stopni" w Piwnicy przy Krypcie rozbawił widzów do łez.

Już się przyzwyczailiśmy, że trio aktorskie: Konrad Pawicki, Paweł Niczewski i Arkadiusz Buszko potrafią zrobić z dziełami klasyków przedziwne rzeczy, zupełnie nie do poznania, jak to było w przypadku Szekspira. Tym razem zajęli się filmem Alfreda Hitchcocka z 1935 roku. I jak to u Hitchcocka bywa, zaczęło się od wielkiego uderzenia, a potem było jeszcze straszniej.

Spokojny obywatel Richard Hannay (Konrad Pawicki) przypadkiem jest zamieszany w morderstwo i musi uciekać przed policją i agentami brytyjskiego wywiadu. To, co spotyka go po drodze, trudno opisać, ponieważ dzieje się w tak zawrotnym tempie, że widzowie muszą uważnie śledzić co się dzieje na scenie, żeby nie zgubić żadnego wątku.
Aktorzy poza tym, że genialnie grają po kilka postaci. Nie ma wątpliwości, że poziom aktorstwa jest bardzo wysoki. Do trójki panów tym razem dołącza również kobieta - Joanna Matuszak.

Aktorzy stworzyli to przedstawienie według własnego scenariusza i sami je wyreżyserowali. Do wątków z filmu Hitchcocka dodali mnóstwo zabawnych odniesień z kultury popularnych, znanych filmów czy bajek.
Warto też zwrócić uwagę na scenografię i kostiumy duetu Agnieszka Miluniec i Maciej Osmycki.

Jeśli ktoś lubi ten typ humoru i teatru, to spektakl "39 stopni" na pewno będzie dobrą rozrywką na weekendowy wieczór. Chociaż nie gwarantuję, że widzowie zobaczą dokładnie to samo co na premierze. Pomysłowość aktorów nie zna granic.

"39 stopni" to przedstawienie barwne, ciekawe i zagrane na wy sokim poziomie.

Małgorzata Klimczak
Głos Szczeciński
20 marca 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...