Autorski teatr Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz.

Teatr Nie Ma w Szczecinie

Teatr Nie Ma powstał we wrześniu 1999 roku w IX Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie z inicjatywy jednej z uczennic. Wkrótce do opieki nad teatrem została zaproszona reżyser Teatru Polskiego Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz.

W październiku 2000 r. miała miejsce pierwsza oficjalna premiera teatru. W roku 2002 teatr na stałe przeniósł się do Klubu 13 Muz. W roku 2003 po raz pierwszy odbyły się organizowane przez Teatr Nie Ma festiwale "Goło i Wesoło" (obecnie Festiwal teatrów niezależnych Pro-Contra) w Szczecinie oraz "Teatr w Stodole" w Nastazinie.

Teatr wystawił do tej pory około 50 sztuk. Brał udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych w Andrychowie, Gryfinie, Krakowie, Pułtusku, Stargardzie Szczecińskim, Szczecinie, Tychach, Zakopanem i Zbąszyniu, a także w Berlinie, Lwowie, Moskwie, Pradze i Stralsundzie.

Ma za sobą kilkadziesiąt hucznych premier i nie zwalnia tempa. Co roku stara się zaskoczyć widownię czymś nowym i ciekawym.

Zespół składa się z osób kochających teatr, dlatego od wielu lat osoby te są zaangażowane w własnoręczne budowanie własnej niepowtarzalnej marki, która jest coraz lepiej znana wśród społeczności w Szczecinie. Celem zespołu jest sprawienie przyjemności widzowi, dlatego spektakle są na najwyższym poziomie.

Przez wiele lat Teatr Nie Ma grywał w wielu miejscach, nie zawsze kojarzących się z kulturą. W końcu zespół osiadł na stałe w Strefie Kultury Studenckiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Teatr Nie Ma organizuje jeden z większych festiwali teatralnych Festiwal Teatrów Niezależnych Pro-Contra w Szczecinie. Spektakle konkursowe przedstawiane w trakcie festiwalu przeplatają się różnorodną formą artystyczną. Każdy znajdzie dla siebie coś spośród spektakli, koncertów czy wystaw. To mieszanka artystyczna i kulturowa, bo coroczne wydarzenie przyciąga do Szczecina grupy teatralne z różnych części kraju i świata. Ideą festiwalu są konfrontacje młodzieżowych teatrów niezależnych.

Pro-Contra ma na celu rozpowszechnianie offowej sztuki teatralnej, poruszającej zarówno tematykę lekką, jak i tematykę poważną dotyczącą problemów ludzi młodych i świata współczesnego.

Małgorzata Klimczak
Dziennik Teatralny Szczecin
19 stycznia 2021
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia