Brzyk reżyseruje "Korzeńca" w Zagłębiu

"Korzeniec" - reż: Remigiusz Brzyk - Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Najlepszą według wortalu granice.pl książkę 2011 roku - "Korzeniec" Zbigniewa Białasa będzie można zobaczyć... w Teatrze Zagłębia. Na jutro zaplanowano pierwszą próbę. Spektakl przygotuje ceniony w świecie teatru reżyser Remigiusz Brzyk.

Wybór "Korzeńca" nie dziwi, wszak akcja książki dzieje się w Sosnowicach przed 1914 rokiem. - Odbieram ją jako sosnowiecką "Ziemię obiecaną". Brzyk był u nas podczas Metropolitalnej Nocy Teatrów. Dostał jej egzemplarz. Rozmawiając o jego pracy w Sosnowcu, myśleliśmy o różnych autorach, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na coś, co jest związane z tym miastem. Stąd wybór "Korzeńca" - tłumaczy Dorota Ignatjew, zastępca dyrektora ds. artystycznych sosnowieckiej sceny.

Z wystawienia książki w teatrze cieszy się też Zbigniew Białas, autor "Korzeńca". - Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak książka sprawdzi się na deskach teatru. Trochę się tylko boję, czy da się skondensować powieść o wielu wątkach, pisaną w różnych stylach - mówi autor, na co dzień profesor anglistyki Uniwersytetu Śląskiego, który pracuje już nad drugim tomem "Korzeńca". - Mam nadzieję, że pod koniec przyszłego roku ukaże się w księgarniach - dodaje. Akcja drugiej części rozgrywa się tuż po I wojnie światowej z retrospektywami na temat wojny.

Adaptacji sztuki podjął się Tomasz Śpiewak. Remigiusz Brzyk oprócz reżyserii przygotuje również kostiumy. Premierę zaplanowano na 19 maja.

Tomasz Szymczyk
Dziennik Zachodni
14 marca 2012
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia