Bursztynowe Mikrofony dla pań, a Radiowe Osobowości Roku dla panów.

74. urodziny Radia Gdańsk

Profesjonalistki, zawsze gotowe do pracy, które z pasją angażują się w swoje zadania i chętnie pomagają innym. Bez nich Radio Gdańsk nie mogłoby istnieć. W tym roku, podczas 74. rocznicy powstania Radia Gdańsk, Bursztynowe Mikrofony otrzymają trzy wyjątkowe kobiety, które od lat z ogromnym zapałem tworzą naszą rozgłośnię. Wręczymy także tytuły Radiowych Osobowości Roku. To ludzie, którzy od lat na naszej antenie chętnie dzielą się swoją obszerną wiedzą i umiejętnościami.

 

Podczas gali z okazji 74. urodzin Radia Gdańsk Bursztynowe Mikrofony odbiorą Tatiana Slowi, Monika Mazur-Chrzan i Małgorzata Ławnicka. Bursztynowe Mikrofony zarząd Radia Gdańsk wręcza już od 1995 roku. To nagrody dla pracowników radia za szczególne zasługi dla rozwoju publicznej radiofonii na Wybrzeżu.

Do nich trafią Bursztynowe Mikrofony

Kaszuby to jej pasja, życie i miłość. Jest profesjonalistką, czaruje głosem i wciąż z ogromną ciekawością poznaje tajemnice Pomorza. - Niesłabnący entuzjazm, ciągłe zainteresowanie sprawami regionu - to jest to, co ją wyróżnia - mówią współpracownicy Tatiany Slowi.

W Radiu Gdańsk pracuje od 35 lat. To ona odpowiada za jakość dźwięku podczas emisji programu. W reżyserce zasiada niczym pilot za sterami samolotu - praca przy realizacji to jej spełnienie marzeń. Mowa o Małgorzacie Ławnickiej. - Gosia zawsze chodzi z sercem na dłoni i tę dłoń podaje każdemu. To nasza wielka orkiestra codziennej pomocy - wyliczają koledzy z pracy.

Monika Mazur-Chrzan - nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Przygotowuje serwisy informacyjne, własne audycje, jest też wydawcą - pilnuje radiowego rozkładu jazdy. Jak mówi, największą radość w pracy sprawiają jej emocje i adrenalina, wyścig z czasem. - Monika jest profesjonalistką, zawsze świetnie przygotowaną merytorycznie. To wszechstronna dziennikarka - mówią o niej współpracownicy.

Radiowe Osobowości Roku

Podczas uroczystości uhonorowane zostaną Radiowe Osobowości Roku - ludzie, którzy często występują w Radiu Gdańsk, wyróżniają się swoją wiedzą, umiejętnościami i poglądami. Podczas tej edycji wyróżnienia otrzymają prezesi portów - Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Ich zaangażowanie i strategiczne plany powodują, że rozwój portów nadal będzie naszym powodem do dumy. Radiową Osobowością Roku zostanie również Adam Orzechowski, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Wybrzeże. To znakomity menedżer kultury. Jego "Śmierć białej pończochy" roku została obsypana licznymi nagrodami. Najnowszym "dzieckiem" Adama Orzechowskiego jest scena Stara Apteka, którą otwarto w zeszłym roku.

Gala z okazji 74. urodzin Radia Gdańsk odbędzie się w Studiu im. Janusza Hajduna w piątek o 18:00. Uroczystość uświetnią Paulina Czapla (śpiew) i Michał Urbaniak (fortepian).

(-)
Radio Gdańsk
28 czerwca 2019
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Portrety
Adam Orzechowski
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia