Bursztynowe nominacje

Pięć spektakli, sześcioro aktorów, dwie nagrody

Początek jesieni to również początek zmagań w corocznym, teatralnym plebiscycie "Kuriera Szczecińskiego". Kto w tym roku powalczy o Bursztynowe Pierścienie?

W sezonie 2012/2013, na zachodniopomorskich scenach wystawiono 29 premierowych przedstawień. Pierwszego wyboru najciekawszych z nich, tak jak w ubiegłych latach, dokonała komisja konkursowa, obradująca w składzie: Małgorzata Frymus z Polskiego Radia Szczecin, Piotr Michałowski z Uniwersytetu Szczecińskiego, Daniel Źródlewski z Akademii Sztuki, Wojciech Burger z TVP Szczecin oraz trójka dziennikarzy "Kuriera": Katarzyna Stróżyk, Artur Daniel Liskowacki i Bogdan Twardochleb.

I tak, do Bursztynowego Pierścienia w kategorii najlepszego spektaklu sezonu jurorzy nominowali: wystawionego w Operze na Zamku "Eugeniusza Oniegina" [na zdjęciu] w reżyserii Dymitra Bertmana, "Udrękę życia" w reżyserii Adama Opatowicza z Teatru Polskiego, "39 stopni" z Piwnicy przy Krypcie, w zbiorowej reżyserii Joanny Matuszak, Pawła Niczewskiego, Arkadiusza Buszki i Konrada Pawickiego oraz dwa przedstawienia Anny Augustynowicz z Teatru Współczesnego - "Kaligulę" i "Greta Garbo przyjechała".

O tytuł najlepszego aktora ubiegłego sezonu powalczą: Elżbieta Donimirska z Teatru Polskiego za rolę Lewiwy w "Udręce życia", dwóch artystów Opery na Zamku - Paweł Wolski za rolę Leńskiego w "Eugeniuszu Onieginie" i Paweł Wdówka za rolę Don Josego w "Odcieniach namiętności" oraz trzech przedstawicieli Teatru Współczesnego - Konrad Pawicki za rolę Henry'ego w "Seksie dla opornych", Wojciech Brzeziński za tytułową kreacje w "Kaliguli" oraz Maciej Wierzbicki za rolę Grety Garbo w "Greta Garbo przyjechała".

Tytuły i nazwiska wskazane przez komisję, poddane zostaną teraz pod Państwa głosowanie. Czytelnicy "Kuriera", wysyłając kupony (będziemy je zamieszczać w środowych i piątkowych wydaniach naszej gazety) i SMS-y, wskażą kto - ich zdaniem - najbardziej zasłużył na Bursztynowe Pierścienie. Nagrody rozdamy podczas gali w Operze na Zamku, zaplanowanej na 23 listopada. Tego dnia ogłosimy również laureatów dwóch innych wyróżnień: Srebrnej Ostrogi dla najbardziej obiecującego młodego twórcy scen naszego regionu oraz Nagrody Jury.

Pierwszy kupon oraz pełną listę SMS-ą zamieścimy w środę. Wówczas też ruszy głosowanie, które potrwa do 17 listopada, do północy.

Przypomnijmy, że laureatami poprzedniej edycji Bursztynowych Pierścieni zostali Rafał Hajdukiewicz z Teatru Lalek Pleciuga oraz "Zemsta nietoperza" Opery na Zamku, w reż. Jitki Stokalskiej.

(kas)
Kurier Szczeciński
5 października 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...