Calineczka szuka męża

Każdy kto myśli, że dziecięca widownia to łagodni recenzenci, powinien przyjść na przedstawienie do Groteski i posłuchać, co mówią maluchy.

Premiera "Calineczki" w Grotesce. Spektakl świetny i brawurowo zagrany. Fantastyczne kostiumy i piosenki. Zgrabny dowcip. Dorosły widz nie ma się do czego przyczepić. A dzieci? Cóż, choć oglądały"Calineczkę" z rozdziawionymi buźkami, są surowe. O czym przekonała się nasza redakcyjna koleżanka, która na spektakl poszła z córeczką.

Małgorzata Skowrońska: Podobało Ci się przedstawienie?

Hanna Stąsiek (4,5 roku): Fajne, ale nie było tak, jak w bajce. Nie było mamy, nasionka i kwiatka. Był pająk. Straszny! W bajce pająka nie było. Taki pająk to się przyśnić może. Niebieskie oczy miał. Brrr... Jak oni mogli wpuścić takiego pająka? On powinien być w zoo.

Ale pająk nie był prawdziwy.

- Jak to nieprawdziwy? Nogi miał ogromne. Włochate i tak się trzęsły. Poza tym on chciał zjeść Calineczkę, a tak w bajce nie było. Musiał gdzieś ze sufitu zejść.

A inne lalki? 

- Calineczka była ładna, ale najbardziej podobały mi się ropuchy i Pani Mysz. Grubiutka taka i buciki miała. Kret też był, czarny i smutny. Siedzi cały dzień po ciemku, to smutny jest. Gdyby był wesoły, Calineczka też by go polubiła. Smutasów nikt nie lubi.

O czym jest przedstawienie?

- Calineczka ciągle szuka męża. Nie wiem po co. Za młoda jest, a ciągle ktoś chce się z nią żenić. Ja się chciałam ożenić z Mikołajem, moim kolegą, ale tatuś powiedział, że męża można mieć, jak się dorośnie. A Calineczka to na drugą grupę w przedszkolu wygląda. Może to taki ślub na niby? I jeszcze ten Calineczek.

A kto to jest Calineczek?

- Też nie wiem, bo w bajce go nie ma, a w teatrze jest. To chyba taki duszek kwiatowy, co się ożenił z Calineczką i wziął od niej nazwisko. 

Teatr Groteska, "Calineczka - niezwykłe przygody" wg Hansa Christiana Andersena, adaptacja i reżyseria - Ireneusz Maciejewski, scenografia - Barbara Guzik, muzyka - Piotr Klimek. Premiera 25 kwietnia 2009

Rozmawiała Małgorzata Skowrońska
Gazeta Wyborcza Kraków
2 maja 2009
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia