Notice: Undefined index: banner1 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 65  
Notice: Undefined index: banner2 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 72  
Notice: Undefined index: banner3 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 79  

Dwa teatry odwołały przyjazd

14. Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski w Radomiu

Dwa teatry – z Rzeszowa i Tarnowa - nie przyjadą na Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, który w sobotę rozpoczął się w Radomiu. Powodem jest koronawirus wśród aktorów.

Festiwalowa publiczność nie zobaczy zaplanowanego na poniedziałek przedstawienia "Trans-Atlantico" Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz "Iwony, księżniczki Burgunda" Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, który miał być pokazany w Radomiu w środę.

Organizator Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego - Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu - poinformował, że przyczyn od niego niezależnych, jest zmuszony odwołać dwa spektakle, które miały walczyć o Grand Prix festiwalu.

W ub. tygodniu Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie poinformował w komunikacie, że jest zmuszony odwołać wszystkie spektakle zaplanowane do dnia 16 października.

"Z przykrością informujemy, że mimo starań i przestrzegania wszelkich zaleceń związanych z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju, nie udało nam się uniknąć zakażenia COVID-19" - podano w komunikacie.

Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski rozpoczął się w sobotę premierą "Pornografii" przygotowaną przez gospodarza festiwalu. Publiczność obejrzała też "Biesiadę u Hrabiny Kotłubaj" (reż. Magdalena Piekorz). Spektakl przygotowała Fundacja Republika Marzeń. W przedstawieniu wystąpił m.in. Jan Peszek - w roli hrabiny Kotłubaj, a Starą Markizę zagrał Jacek Fedorowicz. W niedzielę widzowie obejrzeli "Ferdydurke" w wykonaniu Living Space Theatre - teatru założonego w 2016 roku przez absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz "Dialogi polskie" (reż. Mikołaj Grabowski) Teatru "Bagatela" z Krakowa.

W kolejnych dniach festiwalu widzowie zobaczą dwie wersje "Iwony, księżniczki Burgunda". Ten lubiany przez publiczność dramat Gombrowicza pokaże w Radomiu Teatr Maladype z Węgier oraz studenci Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (Filia we Wrocławiu), którzy przygotowali spektakl w ramach pracy dyplomowej.

Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni pokaże "Bankiet" (reż. Tadeusz Bradecki)- spektakl na podstawie kilu opowiadań Gombrowicza, a Teatr Zagłębia w Sosnowcu - "Ślub" (reż. Radosław Rychcik). Spektakl na kanwie sensacyjnej powieści Gombrowicza "Opętani" (reż. Igor Gorzkowski) zaprezentuje Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie.

Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski odbywa się w Radomiu co dwa lata.

W tym roku - ze względu na wprowadzone w ostatnich dniach obostrzenia związane z epidemią, na widowni obecna jest tylko jedna czwarta widzów.

Festiwal zakończy się 17 października.

Ilona Pecka
Kurier PAP
12 października 2020
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121
Forum
Młodych
Krytyków
Notice: Undefined index: bannerMenu1 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 202

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...