Dzień Matki w Lubuskim Teatrze

Koncert Karoliny Skrzyńskiej "W oddali"

"W oddali" to nostalgiczna opowieść o relacji człowieka ze światem, pełna prawdy, tęsknoty, niosąca ze sobą wielki ładunek emocjonalny, wyśpiewana przez młodą artystkę, będącą jednym z najciekawszych odkryć ostatnich sezonów artystycznych. To historia opowiedziana w autorskich piosenkach, pełnych poezji, nieograniczonych, zmuszających do zatrzymania się w pędzącym świecie i zadania sobie pytania co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Koncert „W oddali" jest wydarzeniem wyjątkowym, prowadzącym widza-słuchacza przez uczucia i obrazy w przestrzeń pełną baśni, wzruszeń, dźwięków i instrumentów ze wszystkich stron świata.

Karolina Skrzyńska
Wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Laureatka prestiżowych konkursów i festiwali: Studenckiego Festiwalu Piosenki, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej, Międzynarodowego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu Twórczości „Korowód" i innych. Swój niemal czterooktawowy głos rozwijała na wiele sposobów, trenowała śpiew klasyczny, rozrywkowy, śpiewokrzyk (biały głos), chłonęła również specyfikę śpiewu orientalnego w Turcji. Po SFP została określona jako:
„[...] jeden z najbardziej nieprawdopodobnych, pięknych, pełnych, charakterystycznych głosów w tej części świata."

22 kwietnia, na rynku muzycznym ukaże się jej autorski album „W oddali", w którego produkcję zaangażowała się czołówka polskich muzyków. Jej głos można usłyszeć również w filmie Janusza Zaorskiego „Syberiada Polska".

Balansujący na granicy stylów muzycznych (jazz, muzyka klasyczna, folk, muzyka filmowa) i na pierwszy rzut oka zupełnie obcych sobie kultur, tworzy nową jakość, udowadniając, że muzyka nie zna barier i podziałów. Na scenie prócz Karoliny można zobaczyć czołówkę muzyków polskich, zderzających klasyczny kwartet smyczkowy z perskim santurem czy tureckim oudem. Duszą muzyki jest jednak sama artystka, śpiewająca od szeptu do krzyku, wykorzystująca skale orientalne czy techniki śpiewu białego i gardłowego, dające jej szeroki wachlarz ekspresji, poruszający i nie dający się zapomnieć.

„W oddali" to muzyka organiczna, tak naturalna dla człowieka jak oddychanie. Bierze się z utraconej przez świat ciszy i rodzi się pod skórą, instynktownie. Jest głosem Karoliny w chórze współczesnego świata, który zapomniał o cieple kaganka świecy, prawdach i duchach znanych już tylko z opowieści naszych babek i prababek."

Maria Piękoś, Dziennik Teatralny

Koncert Karoliny Skrzyńskiej  Teatrze Lubuskim odbędzie się 28 maja 2013 r. o godzinie 19.00.

rezerwacja biletów:

Impresariat: tel. (068) 452-72-72 w. 35,51,63

Kasa biletowa: tel. (068) 452-72-72 w. 33

www.bilety.teatr.zgora.pl

(-)
Materiał Organizatora
19 kwietnia 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...