Notice: Undefined index: banner1 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 65  
Notice: Undefined index: banner2 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 72  
Notice: Undefined index: banner3 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 79  

Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś

6. (Ty)Dzień Teatru Publicznego

Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i internetowe filmiki... Trwa akcja Teatru Kubuś z okazji Dnia Teatru Publicznego w Polsce.


Od dwóch dni, ku zdumieniu przechodniów, na ulicach Kielc pojawiał się ogromny Mamut - dziś już oficjalnie potwierdzamy, że jest to kilkumetrowa lalka z Teatru "Kubuś" powstała w ramach tegorocznej edycji konkursu Animatus autorstwa Łukasza Puczko.

Działania z jej udziałem przeprowadzane w przestrzeni miejskiej to nasza akcja realizowana w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego w Polsce, organizowanych przez Instytut Teatralny w Warszawie.

W związku z sytuacją pandemiczną i zamknięciem instytucji kulturalnych wykorzystaliśmy Mamuta Krzysia do przygotowania filmu zachęcającego do śledzenia naszej oferty online. I stworzyliśmy sytuację rzekomej ucieczki lalki z Teatru, podyktowanej tęsknotą za spotkaniem z publicznością.

Uznaliśmy, że skoro nasza scena i widownia muszą być puste zagramy chociażby symbolicznie. Wszystkich tych, którzy nie spotkali Mamuta osobiście zachęcamy do obejrzenia materiału video inspirowanego dziennikarskimi relacjami.

Wystąpili w nim, w różnych wykreowanych rolach, zarówno aktorzy Teatru "Kubuś" i jego dyrektor, ale też osoby publiczne z Kielc znane z zainteresowania kulturą - Marzena Marczewska, Agata Wojda, Jacek Kowalczyk.

Za realizację filmu odpowiadają Robert Drobniuch, Anna Andraka, Przemysław Żmiejko, Mateusz Śliwa i Mariusz Kopała, a można go obejrzeć na faceboowym profilu Teatru i w serwisie You Toube: https://www.youtube.com/watch?v=wzn4ldFiMvw&t=84s

W tych kanałach będzie też wkrótce dostępna debata kulturalna z udziałem wybranych postaci ze spektakli Teatru "Kubuś", a także niespodzianka muzyczna w wykonaniu rapującego Hiphopotama.

Za przygotowanie debaty odpowiada Roksana Miner, Michał Walczak, Przemysław Żmiejko, Andrzej Izebski i zespół Teatru "Kubuś".

Aktorzy, już dzisiaj zapraszają również na internetowe czytania sztuk dla dzieci, które powstaną dzięki dotacji z ministerialnego programu "Kultura w sieci" i będą prezentowane w wakacje. Wsparcie ministerialne uzyskane przez Teatr "Kubuś" na ten projekt wynosi 94 tysiące złotych.

W inicjatywy z okazji obchodów Dnia Teatru Publicznego wzięli udział aktorzy Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach: Ewa Lubacz, Anna Domalewska, Beata Orłowska, Małgorzata Sielska, Agata Sobota, Jolanta Kęćko, Dorota Anyż, Andrzej Matysiak, Kuba Sielski, Błażej Twarowski, Andrzej Skorodzień, Michał Olszewski.

Materiał nadesłany
22-05-2020

(-)
Materiał Teatru
22 maja 2020
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121

Książka tygodnia

Trailer tygodnia