Ferie. Warsztaty improwizowania dla dzieci

"Królowa Śniegu" - reż. Piotr Cieplak - Teatr Narodowy w Warszawie

W czasie ferii, 20 i 21 stycznia zapraszamy dzieci na lekcje teatralne Za kulisami, a 21 i 22 stycznia na warsztaty improwizowania opowieści "Królowa Śniegu" - historie dopowiedziane.

Lekcje teatralne ZA KULISAMI

20 stycznia o godz. 12:00 i 21 stycznia o godz. 9:00

Podczas lekcji poznajemy historię Teatru Narodowego od momentu jego założenia w osiemnastym wieku po dzisiaj. Opowiadamy o twórcach z nim związanych - zarówno tych dawnych, jak i współczesnych. Pokazujemy także, jak działa teatr w ciągu dnia i na czym polega praca ludzi, którzy współtworzą spektakle - inspicjentów, scenografów, reżyserów światła, krojczych i wielu innych. Zobaczymy, jak wygląda scena i widownia z perspektywy aktora. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: po co nam teatr?

Do udziału w lekcjach teatralnych zapraszamy także rodziców bądź opiekunów dzieci.

Lekcja teatralna trwa ok. 1,5 godziny. Na lekcje teatralne obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia należy wysyłać do 19 stycznia na adres: eczarnocka@narodowy.pl Koszt udziału to 10 zł od osoby.

Opłaty należy wnosić w dniu lekcji gotówką w kasie głównej.

W dniu lekcji zapraszamy do holu przy kasie głównej (wejście od strony Pl. Teatralnego 3), gdzie będą na Państwa czekali prowadzący.

Warsztaty improwizowania opowieści "KRÓLOWA ŚNIEGU" - HISTORIE DOPOWIEDZIANE ( dla dzieci w wieku 7-10 lat )

21 stycznia i 22 stycznia w godz. 11:30-13:00

Inspiracją dla uczestników będzie historia zaginionego Kaja, odważnej Gerdy i samotnej Królowej Śniegu. Dzieci wcielą się w rolę Pana Gaduły i opowiedzą na nowo, po swojemu, przygody bohaterów baśni Andersena. Warsztat wprowadza w tematy poruszane w spektaklu, pokazuje, jak budować opowieść oraz w jaki sposób przedstawić ją na scenie. W warsztatach mogą wziąć udział także rodzice bądź opiekunowie dzieci.

Warsztaty poprowadzą:

Sebastian Świąder - pedagog teatru, performer, animator kultury. Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego (Animacja Kultury). Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Współtwórca kolektywu artystycznego Performeria Warszawy. Prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i performatywne dla dzieci, młodzieży i seniorów. Szkoli nauczycieli, artystów i animatorów, którzy zajmują się pedagogiką teatru.

Katarzyna Jabłońska-Kuśmierek - pracuje w dziale literackim Teatru Narodowego. Absolwentka Wydziału Polonistyki UW, Wiedzy o Teatrze AT oraz dwuletniego kursu instruktorskiego "Arteterapia - Kultura Przeciwko Wykluczeniu". Animatorka, arteterapeutka, redaktorka. Prowadzi warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerami telefonów: 22 69 20 604, 22 69 20 664 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-19:00, w sobotę w godz. 11:00-19:00, w niedzielę w godz. 16:00-19:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy są prowadzone do 19 stycznia. Koszt warsztatu to 20 zł od osoby. Opiekunowie są zwolnieni z opłat.

Opłaty należy wnosić w dniu warsztatu gotówką w kasie głównej.

W dniu warsztatu zapraszamy do holu przy kasie głównej (wejście od strony Pl. Teatralnego 3), gdzie będą na Państwa czekali prowadzący.

Premiera Królowej Śniegu Hansa Christiana Andersena w reżyserii Piotra Cieplaka odbyła się 17 stycznia.

Kolejne przedstawienia: 20 i 21 stycznia.

(-)
Materiał Teatru
20 stycznia 2015
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia