Festiwal różnych wrażliwości reżyserskich

3. Koszalińskie Konfrontacje Młodych "m-teatr"

Trzecia edycja Konfrontacji Młodych m-teatr. - To będzie festiwal różnych wrażliwości reżyserskich - zapowiada Piotr Ratajczak, dyrektor artystyczny "m-teatru". Co ważne, trzeciej edycji imprezy towarzyszyć będą warsztaty dla młodzieży.

Od 12 do 16 czerwca w Koszalinie trwać będzie wielkie święto polskiego teatru. Trzecia edycja Koszalińskich Konfrontacji Młodych m-teatr to siedem przedstawień konkursowych, dwa pokazy towarzyszące i premiera Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. - Dofinansowanie, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury (88 tys. zł - dop. red.) świadczy o tym, że rola kulturotwórcza m-teatru w Polsce wzrasta - mówi Piotr Ratajczak.

Swoje spektakle pokażą młodzi reżyserzy, czyli tacy, którzy mają na koncie nie więcej niż pięć realizacji na scenie zawodowej. I choć to niewiele, ich nazwiska już są znane nie tylko w Polsce. Będzie to zatem niepowtarzalna okazja, by w naszym mieście zobaczyć głośne, czasem szokujące, czasem skłaniające do refleksji spektakle. - Na przykład "Chór kobiet: Magnificat" zjechał już pół świata. Występował w Indiach, Europie Zachodniej. I teraz w Koszalinie - zapowiada dyrektor artystyczny. - To niezwykłe widowisko. Trzydzieści amatorek na scenie skanduje hasła o tematyce kobiecej.

Ten koncert robi piorunujące wrażenie.

Będą też spektakle, których reżyserzy podejmują dialog z historią. Na przykład "Rewolucja balonowa", która odwołuje się do lat 90., zmian kulturowych i materialnych w Polsce. Co ważne, m-teatr to również bezpłatne warsztaty aktorskie - dla młodzieży w wieku 15-21 lat (11-13 czerwca) i nauczycieli (14-15 czerwca), czyli niezwykła okazja, by zdobyć wiedzę praktyczną i teoretyczną od najlepszych. Zgłoszenia: izabela.rogowska@btd.koszalin.pl.

I to nie koniec. "Głos Koszaliński" i Bałtycki Teatr Dramatyczny zapraszają widzów do tego, by podpowiedzieli nam, co im się podobało, a co ich zdaniem było sceniczną klapą. Po zakończeniu m-teatru będzie można wysłać nam swoje recenzje. Autor najlepszej otrzyma karnet do BTD, a jego tekst opublikujemy na naszych łamach.

W sprzedaży są już karnety na wszystkie spektakle w cenie 180 złotych. Warto się pospieszyć, bo nie ma ich wiele. Bilety na poszczególne przedstawienia kosztują 30, 40 i 50 złotych.

Joanna Krężelewska
Głos Koszaliński 26/12
10 czerwca 2012
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...