Festiwal rusza już w styczniu

51. Przegląd Teatrów Małych Form - Kontrapunkt

Już od stycznia zapraszamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach przedfestiwalowych.

SPOTKANIA DYSKUSYJNE

Zanim przed dziesięcioma kwietniowymi dniami (od 15 do 24 kwietnia) staniemy się uczestnikami licznych festiwalowych prezentacji i działań, już od pierwszego miesiąca roku możemy poczuć atmosferę zbliżającego się teatralnego święta Szczecina.

Od wielu lat festiwal KONTRAPUNKT realizowany jest w formule festiwalu sztuki, ukazującego teatr w szerokim kontekście kultury. Stąd integralną częścią festiwalu są coroczne spotkania, podczas których podejmowany jest dyskurs o tym, co w teatrze istotne i aktualne. A że od lat festiwal KONTRAPUNKT stara się widzom pokazać to, co w teatrze nowe, będące rezultatem wielokierunkowych poszukiwań, rozmaite pod względem językowym i stylistycznym, zatem warto pochylić się nad tymi aspektami także w sferze dysputy i wymiany poglądów.

Zaproszenie organizatorów festiwalu przyjął prof. Dariusz Kosiński – profesor w Katedrze Performatyki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; od kwietnia 2014 – zastępca dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie; wiceprezes Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych.

Jednym z najczęściej pojawiających się zarzutów pod adresem „nowego teatru" to oskarżenie o niezrozumiałość, posługiwanie się językiem enigmatycznym, pojmowanym jedynie przez garstkę akademickich „teoretyków", podczas gdy „normalny" widz nic nie rozumie – mówi prof. Kosiński. Czy tak jest faktycznie? Czy zjawisko, z którym mamy obecnie do czynienia w teatrze wymaga doprecyzowania, wyjaśnienia i dodatkowych przypisów?

Zależy nam na stworzeniu forum wymiany myśli i opinii, służącej oswojeniu tego, co niezrozumiane – w związku z tym zapraszamy Państwa na cykl spotkań, które pod kierunkiem prof. Dariusza Kosińskiego odbywać się będą od stycznia do kwietnia.

Spotkania te będą preludium do sesji „Nowy" teatr nie(po)rozumienia, na którą zaprosimy Państwa już w kwietniu, w dniach 20-21 kwietnia 2016. Merytorycznego opracowania sesji podjął się profesor Kosiński.

Zapraszamy:
poniedziałek 25 stycznia o godzinie 18.00
sala kameralna PLECIUGI
spotkanie z prof. Kosińskim
Między nami dobrze jest? „Nowy" teatr nie(po)rozumienia
wstęp wolny

(-)
Materiał Organizatora
18 stycznia 2016
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia