Film "Zielona granica" nagrodzony w Watykanie

Festiwal filmowy Tertio Millennio

Agnieszka Holland odbierze Nagrodę Specjalną Fuoricampo za - jak pisze portal - dzieło, które "porusza ludzkie sumienia i otwiera serca widzów". Festiwal odbędzie się 13 listopada w Filmotece Watykańskiej.
W ramach festiwalu zostaną przyznane cztery nagrody, również dla najlepszego filmu przyznawana przez jury międzyreligijne, dla najlepszego filmu przyznawana przez jury krytyków SNCCI i nagroda "Nuovi Sguardi" przyznawana przez studentów filmowych Uniwersytetu Salezjańskiego.

Festiwal filmowy Tertio Millennio (pol. trzecie tysiąclecie) odbywa się od 1997 r. we współpracy ze Stolicą Apostolską. Jego inicjatorem był papież Jan Paweł II.

W ramach festiwalu zostaną przyznane cztery nagrody, również dla najlepszego filmu przyznawana przez jury międzyreligijne, dla najlepszego filmu przyznawana przez jury krytyków SNCCI i nagroda "Nuovi Sguardi" przyznawana przez studentów filmowych Uniwersytetu Salezjańskiego.

Gazeta.pl zwraca uwagę, że do nagrody dla Agnieszki Holland i "Zielonej granicy" odniósł się Radosław Fogiel z PiS. - Z tego co wiem, papież Franciszek również nie jest krytykiem filmowym, a urząd papieski jest nieomylny wyłącznie w kwestiach wiary. Filmoznawstwo się do nich nie zalicza - stwierdził w Polsat News.

Papież Franciszek był krytykowany w ostatnich latach za różne decyzje, ale nie o papieżu tu rozmawiamy. Rozmawiamy o ataku na polski mundur, na polskich funkcjonariuszy i o ataku na wizerunek Polski - dodał poseł PiS.

(-)
Money
30 września 2023
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia