Finał konkursu na prawdziwej scenie

Konkurs Wiedzy o Teatrze

Teresa Pączek z Gimnazjum nr 52 Ojców Pijarów w Krakowie zwyciężyła w zakończonym wczoraj VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Teatrze zorganizowanym przez krakowski teatr Groteska.

W finale udział wzięło 25 gimnazjalistów, wyłonionych z kilku tysięcy uczniów ze 160 szkół z całej Polski. Zwyciężczyni odebrała w nagrodę m.in. kupon na roczny kurs dowolnego języka obcego oraz wycieczkę zagraniczną. 

- Teatrem interesuję się od zawsze, to prawdziwa moja pasja. Miałam dużo szczęścia, ale też w przygotowanie do konkursu włożyłam wiele pracy. Przez ostatnie dwa tygodnie nie chodziłam do szkoły, tylko się uczyłam - mówiła wczoraj Teresa Pączek. - W teatrze najbardziej mi się podoba, gdy aktorzy przeistaczają się w różne postaci. Jednak tak naprawdę interesuje mnie przede wszystkim reżyseria filmowa. W przyszłości chciałabym ją studiować - podkreślała. 

Jury, w którym zasiedli Krzysztof Wiatr, asystent w Katedrze Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego UJ, Agnieszka Marszałek, pracownik Katedry Teatru Wydziału Polonistyki UJ, i Zuzanna Głowacka, teatrolog, kierownik literacki teatru Groteska, przyznało II miejsce ex aequo Dawidowi Jaśkiewiczowi z Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu i Justynie Ogińskiej z Gimnazjum nr 2 w Bochni. III miejsce otrzymał Mikołaj Borkowski z Państwowych Ogólnokształcących Szkół Artystycznych w Zakopanem. 

W przeciwieństwie do II etapu konkursu, który był pisemny (wzięło w nim udział 500 osób wyłonionych na podstawie szkolnych eliminacji), finał był ustny i rozegrał się na teatralnej scenie. Uczestnicy konkursu zostali poddani licznym próbom. Musieli m.in. powiedzieć, z jakich scen pochodzą przygotowane rekwizyty i do jakich należą bohaterów; przeczytać fragment dramatu i znaleźć błędy, jakie były w nim zawarte; rozpoznać lalki (kukiełka, pacynka, jawajka, marionetka) i opowiedzieć, w jaki sposób poruszają się na scenie. Finałem była gra w bingo, podczas której zawodnicy losowali pytania i zdobywali punkty.

(AMS)
Dziennik Polski
16 maja 2009
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia