Gry i zabawy na otwarcie

nowy sezon teatralny - Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Teatr Lalek "Pleciuga" zaprasza na otwarcie nowego sezonu artystycznego. Już w niedzielę na widzów czekają atrakcje. Tego dnia będzie można obejrzeć dwa przedstawienia teatralne oraz wziąć udział w działaniach twórczych, przygotowanych przez pracowników teatru

O godz. 11 rozpocznie się spektakl "Trzy bajki o smoku". To opowieść o trzygłowym smoku, który startuje w konkury do trzech pięknych córek króla. Najpierw upatrzył sobie Sabinkę - ta jednak okazuje się istotą kapryśną i niesforną. Potem smok oświadcza się Paulince - notorycznej beksie. Wreszcie pojawia się na scenie rześka, pilna i rezolutna Ju-stynka. Jest niezrównana w tabliczce mnożenia i na wszystko ma gotową odpowiedź. Smok jest zdecydowany na ślub z najmądrzejszą księżniczką, lecz ta przechytrza fajtłapowatą bestię. Smok nie jest w stanie policzyć, ile ma głów. Te trzy proste i krótkie opowieści stały się pretekstem do smacznej i pożytecznej zabawy teatralnej. Przedstawienie dla widzów od lat 4.

W godz. 12 -14.30 Pleciuga zaprasza "Lalkę jesienną". To warsztaty plastyczne, podczas których będzie można stworzyć własną, oryginalną lalkę teatralną. Dla zainteresowanych pracownicy charakteryzatorni przygotowali punkt artystycznego malowania twarzy.

Będzie też "Aukcja", czyli wyprzedaż niecodziennych przedmiotów będących rekwizytami i elementami scenografii w starych przedstawieniach "Pleciugi".

Z kolei "Szumy i pluski" to konkursy przy fontannie. Poprowadzą je aktorzy Teatru Lalek "Pleciuga". Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

O godz. 14.30 rozpocznie się spektakl "Proszę słonia". Spektakl przygotowany został podczas tegorocznych Wakacji Teatralnych w "Pleciudze". Do występu na scenie młodych artystów przygotowali aktorzy "Pleciugi": Grażyna Wojtczak, Rafał Hajdukiewicz i Przemek Żychowski. Bezpłatne wejściówki na spektakl "Proszę słonia" będą rozdawane w czasie trwania imprezy na placu przy fontannie.

bilety 14-18 zł

Małgorzata Klimczak
Głos Szczeciński
10 września 2011
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...