Jeszcze tylko pięć dni!

49. Przegląd Teatrów Małych Form - Kontrapunkt

Już tylko pięć dni zostało do rozpoczęcia tegorocznego Przeglądu Teatrów Małych Form. Kontrapunkt to w tym roku tydzień (7-13 kwietnia) pełen spektakli - konkursowych i pozakonkursowych, oraz wydarzeń towarzyszących: wystaw, koncertów, spotkań.

Szczeciński festiwal odbywa się po raz czterdziesty dziewiąty. Jest bez wątpienia największym wydarzeniem teatralnym w regionie i jednym z najważniejszych w Polsce. Uczestniczą w nim formacje z kraju i zagranicy, tradycją jest także wyjazd do Berlina, by zapoznać się z tym, co oferują sceny w tym mieście.

W kasie Teatru Lalek Pleciuga, który jest głównym organizatorem wydarzenia, pozostały jeszcze bilety na niektóre przedstawienia. Kupić można wejściówki na niedzielny pokaz finałowego spektaklu "Na Boga!" wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego, w reżyserii Marcina Libera. To napisany trzynastozgłoskowcem dramat Jarosława Murawskiego, opowiadający o walce Dobra i Zła. Bilety kosztują 50 i 60 złotych.

Trochę taniej - 40 i 45 zł kosztuje możliwość obejrzenia "Pożaru w burdelu. Gorączki powstańczej nocy" Teatru WARSawy (10 kwietnia, godz. 19.30 i 11 kwietnia, godz. 18). Po 25 złotych sprzedawane są bilety na dwa ostatnie konkursowe widowiska: "Chopina bez fortepianu" Teatru Centrala (7 kwietnia, godz. 19) i "Kazimierza i Karolinę" z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze (8 kwietnia, godz. 16). Warto również pytać o kosztujące tylko 2 złote wejściówki na tegoroczny plener, czyli "Wielką podróż" berlińskiego Teatru Anu (11 kwietnia, godz. 21). Tu jednak warto zaznaczyć, że publiczność, na rozgrywające się w Parku Żeromskiego widowisko, będzie wpuszczana co 15 minut, zgodnie z godzinami zapisanymi na bilecie. Trzeba też wspomnieć o możliwości, jaką organizatorzy stworzyli studentom: jeśli pozostaną wolne miejsca na sali, to za 15 złotych żacy mogą je zająć.

Niestety, nie mamy dobrych informacji dla rodziców, którzy chcieliby pokazać dzieciom propozycje Małego Kontrapunktu (impreza trwać będzie przez cały weekend) - wejściówki rozeszły się już miesiąc temu.

(kas)
Kurier Szczeciński
3 kwietnia 2014
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...