Notice: Undefined index: banner1 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 65  
Notice: Undefined index: banner2 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 72  

jg_23.01.2022

"Janusz Gajos rezygnuje z teatru" – takie doniesienia od jakiegoś czasu pojawiają się w prasie.

Prawda jest jednak nieco inna. Żona aktora w rozmowie z Plejadą wyjawiła, że jej mąż faktycznie podjął przełomową decyzję w jego karierze, ale uspokoiła jednocześnie, że gwiazdor wcale nie kończy z aktorstwem.

Janusz Gajos uchodzi za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Choć znany jest głównie z ról filmowych ma na koncie także liczne występy teatralne. Od 23 lat pracuje w Teatrze Narodowym w Warszawie. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w mediach pojawiały się doniesienia o rzekomym zakończeniu wieloletniej współpracy aktora z tym teatrem, jednak wówczas nie zostały one oficjalnie potwierdzone. Teraz do sprawy odniosła się Elżbieta Gajos, żona aktora, która miała mieć decydujący wpływ na decyzję męża.

Janusz Gajos odchodzi z teatru

Żona Janusza Gajosa potwierdziła w rozmowie z Plejadą, że jej mąż po przepracowanych ponad 20 latach odchodzi z Teatru Narodowego. Zastrzegła jednak, że nie jest to definitywny koniec przygody aktora z teatrem. Elżbieta Gajos powiedziała:

Mąż zrezygnował z etatu w Teatrze Narodowym, ale mogę zapewnić, że z teatrem nie zrywa

Dodała również, że w grę wchodzą kolejne plany zawodowe męża, jednak na ten moment nie chciała zdradzać, o co dokładnie chodzi, zapewniając, że wkrótce o wszystkim się dowiemy.

Rezygnacja z etatu w teatrze nie oznacza całkowitej rezygnacji z aktorstwa. Przypomnijmy, że już wkrótce przyjdzie nam ponownie ujrzeć Janusza Gajosa na ekranach, a to za sprawą filmu pt. "Fuks 2", wyreżyserowanego przez Macieja Dutkiewicza, którego premiera zaplanowana jest na ten rok. Będzie to druga część filmu z 1999 roku. Kultowy aktor wcieli się w postać oficera Mazura. Wiele wskazuje, że nie będzie to ostatnia rola filmowa 82-latka.

Janusz Gajos - kto to?
Janusz Gajos kojarzony jest z takich produkcji jak m.in.: "Czterej pancerni i pies", "Alternatywy 4", "Zemsta", "Fuks", "Pitbull" czy "Kler". Dodatkowo od 1985 r. występuje w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz od 23 lat w Teatrze Narodowym. Od momentu debiutu Gajosa w Teatrze Telewizji minęły 53 lata. Znany już wówczas jako m.in. Janek Kos z serialu "Czterej pancerni i pies" artysta wystąpił w spektaklu "Zamach", wyreżyserowanym przez legendarnego Romana Sykałę. W ostatnich latach skupiał się przede wszystkim na rolach filmowych oraz serialowych. Mogliśmy ujrzeć go w m.in.: "Klerze", "Kamerdynerze", "Solid Group", czy "Bez skrupułów". Gwiazdor do swojego bogatego portfolio może dopisać sobie kilka ról dubbingowych czy występy w spektaklach kabaretowych.

Elżbieta Gajos jest czwartą żoną aktora. Poznali się w Teatrze Starym w Krakowie, którego była dyrektorką.

Karol Osiński
Onet.Kultura
5 stycznia 2022
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia