Kobra na wakacje

Teatr Sensacji w TVP Kultura

Wraca jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych - Teatr Sensacji „Kobra". W czwartkowe wieczory w TVP Kultura znowu pojawi się znak węża i budzące dreszcz historie kryminalne. TVP Kultura zaprasza w lipcu i sierpniu w czwartki o godz. 21.05.

Przegląd rozpocznie się 4 lipca 2013 r. przedstawieniem Janusza Morgensterna „Cała prawda" z 1963 roku – drugim najstarszym z zachowanych w całości i odnalezionych po latach spektakli Teatru Kobra. W widowisku zwraca uwagę bardzo udana i współcześnie interpretowana rola Zbyszka Cybulskiego.
11 lipca zapraszamy na spektakl „Elegia na śmierć nieszczęśliwej damy", w reżyserii Ryszarda Bera z 1975 roku, której akcja rozgrywa się w środowisku brytyjskich filmowców. W obsadzie m.in. Wieńczysław Gliński Gustaw Lutkiewicz, Andrzej Kopiczyński, Halina Kossobudzka oraz Anna Milewska.
18 lipca 2013 r. o 21.05. emisja jednego z klasycznych przedstawień Teatru Kobra – „Kompozycja na cztery ręce" w reżyserii Tomasza Zygadły z 1974 r. Nora Hansen (w tej roli Zofia Rysiówna) jest świadkiem zbrodni - nie może jednak wyjawić prawdy, gdyż w wyniku wypadku jest całkowicie sparaliżowana.
25 lipca – „Wspólniczka" w reżyserii Janusza Majewskiego z 1977 roku, ze świetną rolą Romana Wilhelmiego.
W sierpniu widzowie TVP Kultura będą mieli okazję zobaczyć aż sześć przedstawień Kobry, jedno z nich 18 sierpnia, kiedy w ramach Niedzieli z... TVP Kultura będzie gościć na Festiwalu Literacki Sopot. W tym roku wiodącym tematem festiwalu współtworzonego przez TVP Kultura będzie literatura skandynawska i islandzka ze wskazaniem na literaturę dla dzieci oraz kryminał. Z tej okazji 18 sierpnia o godz. 17.35 zaprosimy widzów na przedstawienie „Pomyłka, proszę się wyłączyć" w reżyserii Jerzego Gruzy z Aleksandrą Śląską.
1 i 8 sierpnia - dwa przedstawienia w reżyserii Anny Minkiewicz. 1 sierpnia - „Fatalna kobieta", 8 sierpnia „Kto zabił świętego Mikołaja?" – oba przedstawienia z 1972 roku.
15 sierpnia zapraszamy na przedstawienie „Osaczony" w reż. Witolda Orzechowskiego z 1976 roku, którego akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. W obsadzie: Piotr Fronczewski, Małgorzata Braunek, Gabriela Kownacka, Roman Wilhelmi i Leon Niemczyk.

22 sierpnia – „Morderstwo odkrywa prawdę" w reżyserii Barbary Sałackiej z 1976 roku, przewrotną historię, w której śledztwo w sprawie zamordowania Maureen Jordan stopniowo ujawnia nieznane strony charakteru ofiary.

Przegląd zakończymy 29 sierpnia, jednym z najbardziej lubianych przedstawień Teatru Telewizji – „Upiór w kuchni" w reżyserii Janusza Majewskiego. Będzie to pierwsza inscenizacja tego kryminału utrzymanego w klimacie czarnego humoru angielskiego z 1976 roku, z Zofią Mrozowską, Grażyną Staniszewską, Romanem Wilhelmim oraz Janem Machulskim w rolach głównych.

Kobra w TVP Kultura
Lipiec-sierpień, czwartki, godz. 21.05.

Agnieszka Rataj
Informacja nadesłana
5 lipca 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Teatry
TVP Kultura
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...