Korporacja na Deskach Teatru

Profesjonalnie, Niebanalnie i Charytatywnie.

Na deskach Teatru Ludowego w Krakowie już po raz piąty wolontariusze wystawią charytatywne przedstawienie teatralne na rzecz podopiecznych SIEMACHY – w tym roku pracownicy firmy Capgemini Polska zabiorą publiczność do roztańczonego i rozśpiewanego świata Czerwonego Capturka. Musical swoją premierę będzie miał 18 grudnia o 19:00 na scenie Teatru Ludowego w Krakowie.

Pracownicy Capgemini Polska Sp. z o.o. po raz piąty organizują charytatywne przedstawienie teatralne dla podopiecznych Stowarzyszenia SIEMACHA. Tegoroczne widowisko realizowane jest pod okiem trzech znakomitych artystów - kompozytora Michała Kowalczyka, Jarosława Stańka odpowiadającego za choreografię i ruch sceniczny oraz Jerzego Jana Połońskiego, reżysera, aktora
i kabareciarza. Artysta pracę z aktorami z Capgemini traktuje już jako chlubną tradycję. W tegorocznym musicalowym „Czerwonym Capturku" jest nie tylko głównodowodzącym, ale i autorem scenariusza.
„Z roku na rok stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej" – zapewnia Jerzy Jan Połoński. „Choć nie ukrywam, że poza poziomem artystycznym tego przedsięwzięcia, ogromną satysfakcję daje fakt, że już po raz piąty ludzie odnajdują sens tej inicjatywy, akceptują siebie w tym, co robią i mnie w tym, jak z nimi pracuję. A pracuję z nimi jak z zawodowcami, czyli jest ból, pot i łzy... przez śmiech" – dodaje reżyser.
Tegoroczny spektakl to dla wyjątkowej „korporacyjnej grupy aktorów – wolontariuszy" ogromne wyzwanie. Na trwających od września próbach szlifują nie tylko umiejętności aktorskie, ale także taniec
i śpiew. „Uwielbiam ludzi, którzy spontanicznie chcą uprawiać sztukę, szczególnie jeśli chcą się uczyć jak tańcem opowiadać historie i wyrażać emocje. Kiedy spotykamy się na próbach i widzę, że ci ludzie po całym tygodniu pracy chcą jeszcze weekendy spędzać w salach prób poddając się wyczerpującym treningom ruchowym, sam dostaję zastrzyk pozytywnej energii. A fakt, że robią to dla dzieci, żeby urządzić im Święta powoduje, że ta inicjatywa zyskuje naprawdę nieprzeciętny wymiar. Fajnie jest być tego częścią." – mówi choreograf projektu Jarosław Staniek.
Przedstawienie „Czerwony Capturek", jak każda dobra bajka, bawiąc jednocześnie uczy. Dlatego
nie zabraknie w niej najważniejszych zasad, które każde dziecko przyswaja sobie od najmłodszych lat
i poddaje codziennym próbom. Całość okraszona będzie dawką humoru i przepełniona pasją aktorów – wolontariuszy, w których specjalnie na tę okazję zamienią się konsultanci, księgowi, specjaliści IT i inni pracownicy z Capgemini.
„Projekt Teatralny Capgemini na stałe wpisał się już w kalendarz pracy społecznej firmy i jest kulminacyjnym punktem całego roku pracy na rzecz środowisk lokalnych".- z dumą mówi Marek Grodziński, Dyrektor Centrum BPO Capgemini Polska. „To właśnie pracownicy wyznaczają kierunek odpowiedzialności – zarówno za środowisko naturalne jak i społeczności, w których funkcjonują. W tym duchu regularnie angażują się w akcje oddawania krwi, wolontariatu pracowniczego i zbiórek pieniędzy. Grudniowe spektakle to dowód, że naszym pracownikom nie tylko nie brakuje chęci i wyobraźni, ale mają również ogromny potencjał twórczy i olbrzymią odwagę"– dodaje Marek Grodziński.

O Stowarzyszeniu SIEMACHA:
Stowarzyszenie SIEMACHA to największa w Polsce organizacja społeczna, która od blisko 20 lat zapewnia młodym ludziom warunki dynamicznego rozwoju dzięki syntezie wychowania, sportu i terapii. Stowarzyszenie prowadzi ogólnopolską sieć 18 specjalistycznych placówek SIEMACHA Spot i SIEMACHA Spot 24/7, z których korzysta ponad 2000 dzieci dziennie. W ramach SIEMACHY działają ponadto 4 Centra Rozwoju Com-Com Zone, 5 oddziałów Krakowskiego Instytutu Psychoterapii oraz Akademia Sportu Progres. Stowarzyszenie realizuje zakrojony na skalę całego kraju projekt „SIEMACHA w galeriach handlowych", którego celem jest wprowadzenie oferty społecznej do nowoczesnych obiektów handlowo-rozrywkowych. Stowarzyszenie SIEMACHA to łącznie 26 specjalistycznych placówek, ponad 400 wykwalifikowanych pracowników, 1 500 pacjentów w terapii miesięcznie, 3 000 dzieci w stałej opiece i 80 000 wykonanych usług sportowych miesięcznie.
Więcej informacji: www.siemacha.org.com

(-)
Materiał Organizatora
18 grudnia 2012
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia