Kożuchowska jako opętana

"Matka Joanna od Aniołów" - Teatr Narodowy w Warszawie

"Premiera w sobotę! Atmosfera się zagęszcza...ciśnienie rośnie..." - napisała na swoim Instagramie Małgorzata Kożuchowska. Aktorka przypomniała tym samym swoim fanom o zbliżającej się premierze w Teatrze Narodowym w Warszawie, który wystawia sztukę w oparciu o słynne opowiadanie Jarosława Iwaszkiewicza. Kożuchowska pochwaliła się zdjęciem z jednej z prób.

Kożuchowska jako opętana. Aktorka pokazała zdjęcie

Teatr Narodowy wystawi tej jesieni wybitne opowiadanie Jarosława Iwaszkiewicza z czasu wojny. Sztuka powstała w oparciu o scenariusz filmu Jerzego Kawalerowicza i Tadeusza Konwickiego, którzy przenieśli "Matkę Joannę od Aniołów" na ekrany w 1960 r.

Do Ludynia, na krańce dawnej Rzeczpospolitej przybywa młody egzorcysta ksiądz Suryn. Tutejszy klasztor ponoć opanował diabeł. Czego doświadczają zakonnice? Jak powstaje zło, którego nie rozumiemy? Spektakl o potrzebie doświadczenia czegoś, co nas przerasta.

W tytułowej roli przeoryszy wystąpi Małgorzata Kożuchowska.

W spektaklu wystawionym przez Teatr Narodowy pojawi się także m.in. Karol Pocheć, Krzysztof Stelmaszyk, Edyta Olszówka, Aleksandra Justa oraz Mateusz Kmiecik.

"Matka Joanna od Aniołów": premiera w Teatrze Narodowym
Premiera spektaklu odbędzie się 5 września 2020 r. Informacje o spektaklu i biletach można znaleźć na stronie teatru.

Opowiadanie, które stało się kanwą dla filmu i spektaklu powstało w trakcie wojny, w 1942 r. Jarosław Iwaszkiewicz wydał je dopiero w 1946 r.

ZOBACZ TAKŻE: Troskliwy mąż zaabsorbowany homoseksualnymi romansami. O Iwaszkiewiczu wiemy coraz więcej
Jego treść jest oparta na faktach: nawiązuje do głośnego przypadku opętania zakonnic we francuskim mieście Loudun w XVII w. Pisarz przeniósł miejsce akcji na wschodnie kresy XVII-wiecznej Rzeczypospolitej do miasteczka Ludyń.

(-)
Onet.Kultura
4 września 2020
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Portrety
Wojciech Faruga
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia