Letnie Granie Przedstawień Teatralnych powraca

27-29 sierpnia 2021 r.

To już trzecia edycja cieszącego się dużą popularnością wakacyjnego wydarzenia. LGPT, czyli Letnie Granie Przedstawień Teatralnych to przegląd premier Teatru Zagłębia, zrealizowanych w mijającym sezonie artystycznym. W tym roku program jest wzbogacony o bezpłatne wydarzenia w Festiwalowej Strefie Chilloutu – jogę na trawie i set DJ-ski.

– LGPT to nie tylko dobra okazja do nadrobienia zaległości repertuarowych i ponownego spotkania z ulubionymi tytułami i artystami, ale również nietuzinkowego spędzenia wspólnego czasu z teatrem – mówi Roksana Buchta z Działu Programowego Teatru.

Podczas tej edycji przeglądu Teatr Zagłębia zaplanował prezentacje wyróżnionego na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu „Ślubu" w reż. Radosława Rychcika, docenianą przez ogólnopolskich krytyków teatralnych „Komedię. Wujaszka Wanię" Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy oraz teatralnego stand-upu „Czas wypadł z ram" w reż. Jacka Kozłowskiego. Oprócz nich zespół sosnowieckiej instytucji zaprasza na szereg wydarzeń towarzyszących.

– Przede wszystkim zapraszamy do naszego ogrodu, który na te trzy dni zamieni się w Festiwalową Strefę Chillout. Tam będą się odbywały zajęcia jogi i set DJ-ski MATJAZZA & KICÓ. Po każdym spektaklu – a w sobotę i niedzielę już od godz. 16:00 – będzie można zrelaksować się przy muzyce, napić wina i coś przekąsić – kontynuuje Roksana Buchta.

Program wakacyjnego przeglądu został wzbogacony również o „Akademię Młodego Widza" – warsztaty edukacyjne do spektakli dla osób w wieku 15-20 lat.

– Warsztaty będą doskonałym wprowadzeniem do zagadnień i form, którymi operuje współczesny teatr. Tylko spokojnie! Nie będziemy siedzieć przy stołach – mamy zamiar działać i tworzyć! Podczas warsztatów skupimy się na trzech wybranych składnikach teatru: widz – aktorstwo – tekst teatralny – opowiada Agata Kędzia, pedagożka teatralna.

Cały program LGPT, bilety na spektakle oraz informacje o zapisach znajdują się na stronie internetowej Teatru – www.teatrzaglebia.pl.

Roksana Buchta
Materiał Teatru
27 lipca 2021
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...