Lubuski Teatr bez dotacji z Ministerstwa Kultury

W konkursie mogły brać udział zarówno samorządowe instytucje kultury, jak i organizacje pozarządowe - stowarzyszenia i fundacje.

Ministerstwo Kultury ogłosiło wyniki konkursu grantowego dla teatru. W puli konkursu było 8,2 mln zł. Kwota obejmuje też odwołania, wnioskodawcy mogą ponownie składać wnioski do 18 kwietnia.

W konkursie mogły brać udział zarówno samorządowe instytucje kultury, jak i organizacje pozarządowe - stowarzyszenia i fundacje.

Temat opisuje krajowa "Wyborcza" w tekście "Gliński rozdał granty. Rekordowa kwota na teatr męża posłanki Dominiki Figurskiej. Janda bez dotacji".

Witold Mrozek pisze: "Najważniejszym graczem okazało się w środowisku teatralnym prawie nieznane Stowarzyszenie Muza Dei - organizujące głównie religijne koncerty w rodzaju „Strefa Chwały". Łącznie na dwa projekty, z których jeden obejmuje dwa lata, otrzymało 437 tys. zł - to bezapelacyjnie największy beneficjent konkursu. (...) „Teatr Klasyki Polskiej Quo Vadis", na który Muza Dei dostało dofinansowanie, to grupa, w której reżyseruje Michał Chorosiński - mąż posłanki PiS Dominiki Chorosińskiej-Figurskiej. Za pieniądze od ministra ma grać m.in. wystawioną już - według strony Muza Dei - „Zemstę" Fredry".

Dofinansowania z Ministerstwa Kultury nie dostał m.in. festiwal MALTA w Poznaniu czy Teatr 21, prowadzony przez Justynę Sobczyk, tegoroczny laureat Paszportów „Polityki". Teatr tworzony jest przez osoby ze spektrum autyzmu i z zespołem Downa. Dotacji nie otrzymała też Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, prowadząca dwa warszawskie teatry: Polonię i Och-Teatr. Teatr Polonia.

Teatr Lubuski bez dotacji

O dotację z ministerstwa starał się Teatr Lubuski w Zielonej Górze. Nie dostał dofinansowania. Złożył dwa wnioski. Pierwszy projekt to "Dwa kongresy futurologiczne", który wpisywałby się w Rok Stanisława Lema (100. rocznica urodzin pisarza przypada we wrześniu), a drugi to "Jak rozpoznać czarownicę?".

O dotację starała się też fundacja Jesień Życia, która chciała dostać grant na organizację Lubuskiego Lata Teatralnego. W ramach LLT w ub. wakacje nad jeziorem w Dąbiu odbywały się spektakle Teatru Lubuskiego. Fundacja, podobnie jak teatr w Zielonej Górze, nie dostała dofinansowania.

szp
Informacja nadesłana
9 kwietnia 2021
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Wątki
Kontrawirus
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...