Marek Niedźwiecki wraca do radia

Poprowadzi Listę Przebojów?

"W poniedziałek o szóstej po południu przed mikrofonem Listy Przebojów zasiądzie Marek Niedźwiecki!" - poinformowała na swojej stronie na Facebooku RadioSpacja. Dziennikarz po głośnym rozstaniu z radiową Trójką zapowiadał, że nie chce już prowadzić tego typu formatu. W ostatnim odcinku programu Kuby Wojewódzkiego poinformował jednak, że po trzech miesiącach zmienił zdanie.

"W poniedziałek o szóstej po południu przed mikrofonem Listy Przebojów zasiądzie <a href="https://kultura.onet.pl/marek-niedzwiecki" id="2f986a30-9324-4333-b3a0-68228e1fbbec">Marek Niedźwiecki</a>!" - poinformowała na swojej stronie na Facebooku RadioSpacja. Dziennikarz po głośnym rozstaniu z radiową Trójką zapowiadał, że nie chce już prowadzić tego typu formatu. W ostatnim odcinku programu Kuby Wojewódzkiego poinformował jednak, że po trzech miesiącach zmienił zdanie.

- Jeśli koledzy z Trójki będą chcieli robić na antenie "Listę Przebojów", ja nie mam nic przeciwko temu. Zastanawiałem się nawet, czy chcę prezentować listę w jakimś kształcie na swoim blogu. Ale jakoś mi to obrzydło - mówił niedawno Marek Niedźwiecki w jednym z wywiadów.

Dziennikarz zapewniał, że nie chce już prowadzić listy przebojów ani w Trójce, ani w żadnej innej stacji. Wczoraj był gościem w programie Kuby Wojewódzkiego, gdzie przyznał, że od czasu rozstania z Trójką zmienił już podejście. - Po trzech miesiącach pomyślałem sobie, że może jeszcze nie pora kończyć z radiem. Głos jeszcze sprawny, więc być może jeszcze wrócę do radia. Może jeszcze w tym roku - zdradził.

- Zbieram na razie te propozycje. Chodzę od stacji do stacji i sprawdzam, jaką mają kawę. Tam, gdzie będzie najlepsza, tam się usadowię - dodał.

Według najnowszych informacji Niedźwiecki ma wystąpić przy okazji poniedziałkowej Listy Przebojów - z tym, że w innym radiu. Chodzi o internetowe radio Pawła Sity, także byłego dziennikarza radiowej Trójki. Stacja powstała w marcu 2020 r.

"A w poniedziałek o szóstej po południu przed mikrofonem Listy Przebojów zasiądzie Marek Niedźwiecki! Pogadamy! Pogramy! Poodliczamy!" - napisano na oficjalnym koncie RadioSpacji na Facebooku.

Póki co, to jedyne informacje w tej sprawie: nie podano jeszcze, czy Marek Niedźwiecki pojawi się w programie gościnnie, czy to początek dłuższej współpracy.

"Na stałe czy gościnnie?" - padło pytanie pod postem w komentarzu. "O! I to będzie moje pierwsze pytanie, dziękuję za podpowiedź" - odpisano z konta RadioSpacji.

Niedźwiecki mówił wcześniej, że od kiedy zaczął promować swoją książkę, bywa w stacjach radiowych i ma już około 20 propozycji pracy. - Czas na decyzję, gdzie będę pracował, przyjdzie najwcześniej w listopadzie - powiedział.

Marek Niedźwiecki pod koniec sierpnia był gościem Katarzyny Janowskiej w specjalnym wydaniu programu "Rezerwacja" podczas 15. Nagrody Literackiej GDYNIA Miasto Słowa. - Nic nie muszę, jestem emerytem. Sytuacja, jaka zdarzyła się z listą, to trochę moja wina. Myślałem, żeby już wcześniej zakończyć. Radio się sypało od paru lat. Chciałem doczekać do tego 2000. wydania. To było fair wobec słuchaczy - mówił Niedźwiecki. - Ułożyliśmy płytę z Piotrem Baronem, współautorem audycji, która zostanie pewnie przemielona. Nie ma możliwości, żeby teraz się ukazała - relacjonował. Wspomniał też o wódce, którą podarował Madonnie.

Skandal w Trójce. Marek Niedźwiecki oskarżony o łapówki

Marek Niedźwiecki odszedł z radiowej Trójki po tym, jak władze stacji anulowały 1998. notowanie "Listy przebojów", w którym na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Szefostwo stacji zarzuciło Niedźwieckiemu manipulacje przy liście przebojów, a na stronach TVP Info pojawiły się oskarżenia, wysuwane przez jednego z muzyków o to, że dziennikarz brał łapówki za miejsca na liście.

W odpowiedzi Niedźwiecki złożył wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i TVP, żąda oficjalnych przeprosin i przekazania 10 tys. zł na rzecz lekarzy walczących z pandemią koronawirusa.

(-)
Onet.Kultura
10 września 2020
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...