Miłosne duety

"Duety" - reż: Włodzimierz Nurkowski - Teatr Ludowy w Krakowie

Skoro tytuł brzmi "Duety", to nietrudno się domyślić, iż rzecz będzie o relacjach damsko-męskich. Autorem tej ekscentrycznej komedii, której premierę da dziś o godz. 19 krakowski Teatr Ludowy na Scenie pod Ratuszem, jest Peter Quilter, Anglik, którego sztuki grane są na scenach całego świata.

Nieco erotyczną, chwilami gorzką, a w innych momentach przezabawną historię duetów miłosnych zaprezentują Maja Barełkowska i Tadeusz P. Łomnicki, w scenografii Elżbiety Krywszy i pod reżyserskim okiem Włodzimierza Nurkowskiego. 

- Ten utwór ma podtytuł "komedie romantyczne" i składa się z pięciu opowieści o pięciu parach, które łączy miłość. Do jakiego stopnia są to komedie i do jakiego romantyczne - widzowie sami ocenią. Traktuję ten spektakl jako trzecią część trylogii granej w tym teatrze - "Wszystko o kobietach", "Wszystko o mężczyznach", a teraz... "wszystko o wszystkich". Poznamy pięć historii: o dwójce nieudaczników, którzy poznali się przez ogłoszenie matrymonialne, o kobiecie zakochanej w geju, o parze starzejących się aktorów, ale i o rozwodnikach przeżywających może ostatni miłosny urlop. Charakteryzują się te opowieści przede wszystkim tym, że prezentują optymistyczny stosunek do ludzi i świata. Świat jawi nam się tu zazwyczaj jako dobry i jasny, choć chwilami bywa i gorzki, i nawet żałosny. Nie ma satyry, nie ma zjadliwości, jest groteska, bywa i burleska, a nawet salonowa komedia - powiedział nam Włodzimierz Nurkowski. 

Kolejne spektakle: 10, 11, 29 i 30 bm.

(JOC)
Dziennik Polski
9 października 2009
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia