Mówią głosem, którego nie chce się słyszeć

"Nikt nie byłby mną lepiej..." - reż. Ł. Chotkowski - Teatr Lubuski w Zielonej Górze

W Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze ruszyły próby do spektaklu na podstawie tekstu, który powstawał przez rok warsztatów, jakie prowadzili z więźniarkami z Zakładu Karnego w Krzywańcu, Magda Fertacz i Łukasz Chotkowski. Premiera 17 maja.

Żmija, Kasiulek, Mariola, Ewa, Kaśka, Kret mówią swoim głosem, głosem, którego nie chce się słyszeć. Bo co mogą opowiedzieć kobiety z Zakładu Karnego? Kolejną historię o swojej niewinności? Osadzone piszą, że nic by w życiu nie zmieniły, bo wtedy nie byłyby tymi, którymi są.

Jakiemu doświadczeniu ludzkiemu dają świadectwo? Czym, my pozostający na wolności różnimy się od nich? Może one są katalizatorem naszych pragnień, doświadczeń, wpisanych w los? Może każdego z nas od przestępstwa dzieli zawahanie? O tym wszystkim piszą autorki "Nikt nie byłby mną lepiej. Koncert", osadzone z Zakładu Karnego w Krzywańcu.

W Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze ruszyły próby do spektaklu na podstawie tekstu, który powstawał przez rok warsztatów, jakie prowadzili z więźniarkami Magda Fertacz i Łukasz Chotkowski. To nie będzie spektakl o społeczeństwie, to będzie spektakl o ludziach. Przedstawienie w reżyserii Chotkowskiego będzie miało premierę 17 maja.

Ewa Kasińska, Mariola Sopel, Kasiulek, Kaśka D., Kret, Żmija
"Nikt nie byłby mną lepiej"
koncert
Muzyka na żywo: Der Father- Joanna Halszka-Sokołowska, Jerzy Rogiewicz, Daniel Pigoński

(-)
Materiał Teatru
17 kwietnia 2014
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...