Na koniec i początek sezonu

"Seks dla opornych" - reż. Justyna Celeda - Teatr Współczesny w Szczecinie

Teatralny hit - "Seks dla opornych" w reż. Justyny Celedy zakończy stary i otworzy nowy sezon w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Biletów na weekendowe spektakle już nie ma, ale można rezerwować miejsca na przedstawienia grane 6, 7, 8 i 11 września.

Są też ostatnie bilety na grany w Teatrze Małym w sobotę i niedzielę "Piękny widok".

O najpopularniejszy spektakl sezonu - "Seks dla opornych" Michele Riml widzowie pytali zanim jeszcze powstał. Przyciągał intrygujący tytuł i obsada - Beata Zygarlicka i Konrad Pawicki po raz pierwszy w roli dojrzałego małżeństwa, które jedzie do ekskluzywnego hotelu ratować swój związek. Po zagraniu kilkadziesiąt razy komedii gromadzącej nadkomplet publiczności artyści przyznają, że grany przez nich spektakl ma wartości niemal terapeutyczne - spektakl pogodził i zbliżył ze sobą kilka par, które przyznały się do tego w rozmowie z aktorami.

Spektakl wyreżyserowała Justyna Celeda, od kilku lat przygotowująca na scenie Teatru Współczesnego różnorodny i ciekawy repertuar wraz ze scenografem Grzegorzem Małeckim. Reżyserka pierwszy raz pojawiała się w Szczecinie w czasie czytań dramaturgii pod nazwą "Inwazja Barbarzyńców" przygotowując czytanie sztuki "Cokolwiek się zdarzy, kocham Cię" Przemysława Wojcieszka. Na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie wyreżyserowała także "Czarujący korowód" Wernera Schwaba, sztukę teatralną dla dzieci "Na Arce o ósmej" oraz "Ożenek" Mikołaja Gogola.

Spektakl, który jest zabawną i świetnie zagraną opowieścią może zainteresować także tych, którzy interesują się designem. Częścią scenografii stworzonej przez Grzegorza Małeckiego jest ikona designu - słynny fotel RM 58 zaprojektowany przez Romana Modzelewskiego w 1958 roku, odtworzony i wprowadzony na rynek na nowo dzięki firmie VZÓR, która udostępniła Teatrowi Współczesnemu w Szczecinie jeden z produkowanych przez siebie modeli.

Kamila Paradowska
(-)
20 czerwca 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia