Niebieskie przygody

"Piesek, który był niebieski" - reż. Dariusz Wiktorowicz - Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie

W najbliższą sobotę - 19 września, o godzinie 17.00 - Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie zaprasza na premierę prasową sztuki "Piesek, który był niebieski".

Przedstawienie – w reżyserii Dariusza Wiktorowicza i z jego autorską muzyką – adresowane jest do najmłodszych widzów. Jednak dzięki komunikatywnym i atrakcyjnym środkom kreacji plastycznej, przede wszystkim maskom i kostiumom, widowisko na pewno z przyjemnością zobaczą także starsze dzieci, a nawet dorosła publiczność.

Tytułowy bohater jest w swoim świecie odmieńcem. Kury na jego widok wyrywają sobie z rozpaczy pióra, kaczki zrywają się do szalonego lotu, a krowy strajkują i nie chcą dawać mleka. Nawet rodzeństwo ignoruje Niebieskiego w zabawach i dokuczają na każdym kroku. Piesek już wie, że za inność płaci osamotnieniem. Wyrusza w świat, poszukując miejsca, gdzie nie odrzuca się nikogo z powodu koloru sierści. W czasie wędrówki zaprzyjaźnia się z czarnym kotem, spotyka zwariowanego projektanta domów i wbrew swej woli zostaje członkiem bandy sprytnych buldogów. Poznaje świat i uczy się odróżniać dobro od zła, bronić własnego zdania i przełamywać słabości. Wszystkie przygody dobrze się kończą, a błękitne marzenia staną się rzeczywistością. 

W roli tytułowej zobaczymy Ewę Zawadę. Fantazyjne Kostiumy i dekoracje zaprojektowała Barbara Wójcik-Wiktorowicz.  Twórcą ruchu scenicznego jest Tomasz Dajewski. Aranżacja piosenek do tekstów Joanny Kulmowej to dzieło Michała Makulskiego. 

Przed premierą odbędą się uroczystości uhonorowania: Studia Fotograficznego Foto Borkowscy w Będzinie – Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego, a dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia Dariusza Wiktorowicza – Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis, przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. 

(-)
Materiały Teatru
16 września 2009
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia