O podróżach, przyjaźni i operze

"O wszystkim" - aut. Olgierd Budrewicz i Wiesław Ochman - Wydawnictwo Bosz

„O wszystkim" Olgierda Budrewicza i Wiesława Ochmana to bardzo zróżnicowana tematycznie pozycja, która z pewnością zaciekawi zarówno miłośników opery, jak i wprawionych podróżników, a także osoby nie mające nic wspólnego z wspomnianymi kręgami zainteresowań.


Książka zawiera zapis rozmowy, jaką w 2009 roku odbyli Olgierd Budrewicz i Wiesław Ochman. Między podróżnikiem a słynnym tenorem wywiązał się wówczas niezwykle błyskotliwy dialog. W pozycji nie brakuje często zabawnych anegdot z ich życia. Zaczynając od czasów młodości, a kończąc na nie tak odległych wspomnieniach, dwóch przyjaciół zabiera czytelnika w niesamowitą wędrówkę po świecie, w którym dominują ludzie oraz muzyka, ale i czyhają niebezpieczeństwa.

„O wszystkim" to rzeczywiście książka o wszystkim. Oprócz dłuższych wypowiedzi dotyczących profesji obu autorów można odnaleźć w niej również opowieści z dzieciństwa, rozważania na temat zachodzących na świecie zmian czy wzmianki o zwierzętach, interesujących potrawach i malarstwie. W swojej „rozmowie rzece" Olgierd Budrewicz oraz Wiesław Ochman dopatrują się podobieństw i różnic między wykonywanymi przez nich zawodami, a także między nimi samymi.

Swoją budową pozycja przypomina album. Opowiadana przez autorów historia na bieżąco ilustrowana jest niezwykle osobistymi zdjęciami, a pod każdym z nich znajduje się informacja o miejscu i okolicznościach jakie towarzyszyły jego wykonaniu lub opis związanej z nim przygody. Kompozycja książki zdecydowanie wpływa na jej atrakcyjność i różnorodność.

„O wszystkim" to owoc wieloletniej przyjaźni dwóch różniących się od siebie osób. Mimo, że książka została wydana przeszło 10 lat temu, wiele podejmowanych w niej kwestii nadal zaskakuje swoją aktualnością, a zawarte w niej doświadczenia z życia Olgierda Budrewicza i Wiesława Ochmana są uniwersalnymi i ponadczasowymi wnioskami na temat mentalności Polaków i funkcjonowania świata.

Alicja Lijewska
Dziennik Teatralny Łódź
8 marca 2021
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia