O spektaklu ...

"Jaś i Małgosia" - reż. Robert Dorosławski - Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie

Historia o Jasiu i Małgosi należy do klasyki bajek dla dzieci. Robert Dorosławski - autor scenariusza (opracowanego wg J. i W. Grimmów) i jednocześnie reżyser spektaklu - opowiada nam bajkę na nowo.

Jest to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja znanych motywów, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem świetnej zabawy! Bajka prezentuje losy dwójki dzieci, które nie zawsze mają ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko popadają w kłopoty. Z czasem Jaś i Małgosia przekonują się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca, podobnie zresztą jak beztroskie zabawy, chciwość czy łakomstwo. Nigdy nie wolno bowiem przywłaszczać sobie cudzych rzeczy, nawet jeśli to tylko słodycze.

W nowym spektaklu Teatru Dzieci Zagłębia pojawia się cała galeria barwnych postaci. Oprócz tytułowych bohaterów, będzie można zobaczyć groźną Babę Jagę, a także sympatyczne Wiewiórki, które pełnią rolę narratorów i komentatorów wydarzeń scenicznych, dzięki czemu spektakl jest łatwo przyswajalny nawet przez najmłodsze dzieci.

Doskonały odbiór i atmosferę na widowni zapewnia również oprawa muzyczna, która w pełni pochłania uwagę młodych widzów, wciągając ich w fascynujący świat przygód Jasia i Małgosi. Spektakl urzeka przede wszystkim mnóstwem piosenek, które na długo zapadają dzieciom w pamięć.

O powodzeniu „Jasia i Małgosi” w dużej mierze decyduje także zespół aktorski TDZ i jego doświadczenie nie tylko w kreowaniu ról, ale także w ilustrowaniu prawd, jakie niesie ze sobą każda bajka. Serdecznie zapraszamy.

(-)
Materiały Teatru
26 lutego 2011
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia