Odwołanie Waldemara Zawodzińskiego

Zarząd Województwa odwołał dyrektora Teatru im. S. Jaracza w Łodzi

Zarząd Województwa Łódzkiego odwołał Waldemara Zawodzińskiego ze stanowiska dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi – poinformowano w poniedziałek w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego (UM) w Łodzi.

Odwołanie Waldemara Zawodzińskiego z funkcji dyrektora Teatru im. S. Jaracza wiąże się także – jak podano w komunikacie UM w Łodzi - z jednoczesnym odwołaniem ze stanowiska zastępcy dyrektora teatru do spraw artystycznych. "Decyzja została podjęta na podstawie stwierdzonych uchybień i nieprawidłowości w zakresie stosowania obowiązujących procedur wewnętrznych teatru i nieprzestrzeganiu zapisów ustawy o finansach publicznych" – napisano w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Zawodziński przestał szefować Teatrowi im. S. Jaracza już w piątek. Obowiązki dyrektora teatru od soboty, 18 lipca 2020 roku, pełni Małgorzata Kowalska, dotychczasowy zastępca dyrektora do sprawach finansowo-administracyjnych.

Waldemar Zawodziński w 1985 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi, a w 1988 r. Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

"Waldemar Zawodziński zadebiutował jeszcze w czasie studiów, w 1986 r., widowiskiem Golem wg własnego scenariusza zrealizowanym w jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida. Później na stałe związał się z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. W 1992 r., po trzynastoletniej kadencji Bogdana Hussakowskiego, który wyznaczył go na swojego następcę, objął dyrekcję artystyczną łódzkiej sceny. Reżyserował w Teatrze im. Jaracza, a także na wielu dramatycznych, muzycznych i operowych scenach Polski. Jest autorem kilkudziesięciu opracowań plastycznych do własnych i cudzych inscenizacji" – napisano w biogramie artysty na portalu culture.pl.

Zawodziński był także dyrektorem artystycznym Teatru Wielkiego w Łodzi.

(-)
Kurier PAP
20 lipca 2020
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia