Ostatni spektakl w ramach Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski

"Tato" - reż. Małgorzata Bogajewska - Teatr Bagatela w Krakowie

27 października o godz. 20:30 TVP Kultura zaprasza na emisję ostatniego spektaklu prezentowanego w ramach Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski – „Tato”. Przedstawienie poprzedzi krótki wstęp Wojciecha Majcherka, a tuz po spektaklu porozmawia on z reżyserką przedstawienia, Małgorzatą Bogajewską.

„Tato" Artura Pałygi / Reż. Małgorzata Bogajewska / Teatr Bagatela w Krakowie
Telewizyjne przeniesienie spektaklu, który miał swoją premierę w Teatrze Bagatela w październiku 2014 r. Reżyserka Małgorzata Bogajewska w oryginalny sposób inscenizuje dramat skomplikowanych relacji ojcowsko-synowskich. Wyborny komentarz do akcji stanowi muzyka wykonywana na żywo przez aktorów. Sztuka Artura Pałygi „Ojcze nasz" (na prośbę Teatru zmieniono tytuł na „Tato") to typowy, chociaż tylko na poziomie fabularnym, dramat rodzinny. Zarówno w samym tekście, jak i w inscenizacji ciemna przytłaczająca opowieść łączy się z nieco perwersyjnym dowcipem i spotęgowanym absurdem tak strasznych, że aż śmiesznych sytuacji. Artur Pałyga i Małgorzata Bogajewska udowadniają, że komizm może być równie dojmujący, co tragizm. Szczególnie w świecie masowych mediów, które bombardują nas widokami skonwencjonalizowanego cierpienia.

„Tato" jest szóstym i ostatnim spektaklem prezentowanym w ramach Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski. Wszystkie, pokazywane od 3 marca 2015 r. przedstawienia, wezmą udział w organizowanym przez TVP Kultura plebiscycie, który odbędzie się w dniach 28 października – 22 listopada br. Jego wyniki zostaną ogłoszone 8 grudnia 2015 r. o godz. 20:30 na antenie TVP Kultura. Po ich prezentacji TVP Kultura zaprasza na emisję zwycięskiego spektaklu.

W roku jubileuszu 250-lecia Teatru Narodowego i publicznego w Polsce, TVP Kultura zainicjowała Telewizyjny Festiwal Teatrów Polski. W ramach wydarzania zorganizowanego przy wsparciu lokalnych samorządów, od 3 marca do 27 października, Antena prezentuje sześć rejestracji i transmisji ważnych spektakli ostatnich sezonów. Do tej pory TVP Kultura wyemitowała.

1. „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" Doroty Masłowskiej /
Reż. Agnieszka Glińska / Teatr Studio w Warszawie
Emisja w TVP Kultura: 03.03.2015 r.

2. „Broniewski" Radosława Paczochy /
Reż. Adam Orzechowski / Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Emisja w TVP Kultura: 24.03.2015 r.

3. „Koń, kobieta i kanarek" Tomasza Śpiewaka /
Reż. Remigiusz Brzyk / Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Emisja w TVP Kultura: 14.04.2015 r.

4. „Polacy" wg Witolda Gombrowicza i Stefana Wyszyńskiego /
Reż. Gabriel Gietzky / Teatr Polski w Warszawie
Emisja w TVP Kultura: 19.05.2015 r.

5. „Obwód głowy" Zbigniewa Brzozy i Wojtka Zrałka-Kossakowskiego /
Reż. Zbigniew Brzoza / Teatr Nowy w Poznaniu
Emisja w TVP Kultura: 29.09.2015 r.

 

(-)
Materiał Organizatora
23 października 2015
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...