Plan Tygo-Dnia Dziecka

„Teatralny Ty-Dzień Dziecka" - w Teatrze Lalek „Pleciuga w Szczecinie

„Teatralny Ty-Dzień Dziecka" to projekt przygotowany przez Teatr Lalek „Pleciuga": polskie spektakle, w tym prapremiera, spektakle teatrów z Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji, warsztaty plastyczne, słownikowe i teatralne w Pleciudze, warsztaty językowe, komunikacyjne, psychologiczne, detektywistyczne i spotkania z kotem w Kluboksięgarni FiKa, blog dla rodziców „MaMaMaBlog", działanie plenerowe „Teatralne Jam Session", wystawy, film i publikacje.

Kulminacyjna część przygotowanego przez Pleciugę projektu „Teatralny Ty-Dzień Dziecka" rozpoczyna się w sobotę 27 maja prapremierą spektaklu „Wodna opowieść" Maliny Prześlugi w reżyserii Roberta Drobniucha. Tego samego dnia spotkamy się na warsztatach „FiKi kulturalnej" w Kluboksięgarni Fika.

W niedzielę 28 maja poza „Wodną opowieścią" zobaczymy pierwszy spektakl gości z krajów nordyckich: „Dzień pod pierzynką" Handbendi Brúđuleikhús z Islandii. Odbędą się również warsztaty plastyczno-teatralne w Pleciudze i warsztaty w Kluboksięgarni Fika.

W poniedziałek 29 maja zaprezentujemy „A kuku!" Pleciugi i „Florę i Faunę" Dance Theatre Hurjaruuth z Finlandii, a także zaprosimy na następne warsztaty plastyczno-teatralne.

We wtorek 30 maja czeka nas „Puszka! Opowieść o przyjaźni" ZebraDans ze Szwecji oraz pierwsze spotkanie z cyklu „Nie tylko Wikingowie", prowadzone przez studentów z Koła Naukowego „Viking" i wypełnione ciekawostkami dotyczącymi krajów skandynawskich.

W środę 31 maja zobaczycie dwa spektakle: „Głupoli" Teatteri Mukamas z Finlandii oraz „Verę i wodę" Bíbí og Blaka z Islandii. Odbędą się też warsztaty „Szumy i pluski" dla rodziców z dziećmi od 6 do 12 miesięcy oraz spotkanie „Nie tylko Wikingowie" (oba w Pleciudze).

Czwartek 1 czerwca to znów dwa spektakle: „Wodna opowieść" Teatru Lalek „Pleciuga" oraz „Vera i woda" Bíbí og Blaka z Islandii. A na zakończenie – trzecie spotkanie „Nie tylko Wikingowie".

W piątek 2 czerwca obejrzymy raz „A kuku!" Pleciugi i trzykrotnie „Drzewo" Kompani13 z Norwegii. Odbędą się też ostatnie warsztaty plastyczno-teatralne oraz ostatnia wyprawa do krainy skandynawskich ciekawostek na spotkaniu „Nie tylko Wikingowie".

Sobotę 3 czerwca rozpoczną dwa spektakle: „Metamorfoza" Worlds of Puppets z Islandii i „Brzydkie kaczątko" Teatret Lampe z Danii. Potem nastąpi wielki finał: widowisko plenerowe „Teatralne jam session", w którym udział może wziąć każde dziecko!

Ponadto przez cały weekend 3 i 4 czerwca czeka „FiKa kulturalna", czyli kolejne warsztaty dla dzieci.

Na zakończenie w sobotę 10 czerwca odbędą się ostatnie warsztaty plastyczno-słownikowe „Słowo i obraz".

Po wakacjach zaprosimy wszystkich na dwie wystawy i zaprezentujemy polsko-duńsko-fińsko-islandzko-norwesko-szwedzko-angielski słownik obrazkowy o tematyce przyrodniczej (ilustracje do niego tworzą dzieci podczas warsztatów „Słowo i obraz"). Pojawi się też film, gazetka „Teatralnik" i nadal będzie działał blog.

Bilety na wszystkie spektakle kosztują jedynie 5 złotych; na spotkania i warsztaty wstęp jest bezpłatny.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt wsparty przez Miasto Szczecin.

(-)
Materiał Teatru
27 maja 2017
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...