Pleciuga zaprasza

"Zuzu i Lulu" - reż. zespół twórców „Zuzu i Lulu” - Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Teatr Pleciuga rozpoczyna nowy sezon 7 września. Tego dnia zaprasza swoich młodych widzów na dwa przedstawienia i zabawy na placu Teatralnym.

Zabawy na placu Teatralnym

(udział we wszystkich działaniach na placu Teatralnym jest bezpłatny)

12.00 - 16.00 warsztaty plastyczne - tworzenie lalek

12.00 - 14.00 roztańczona PLECIUGA - pokazy grup uczestniczących w zajęciach tanecznych oraz zabawy ruchowo-taneczne dla chętnych

14.00 - 16.00 gry i zabawy podwórkowe

"Zuzu i Lulu"

Zuzu i Lulu, dwie lalki, robią dziewczynce psikusa, uciekają i trafiają do innej przestrzeni. Tam ożywają - przeżywają różne przygody, odkrywają świat rytmu, dźwięku, próbują utożsamiać poznawane dźwięki z instrumentami, które odnajdują. Posługują się dalej prostymi sylabami, słowami, aż wreszcie na oczach widza, tworzą z tych sylab i dźwięków proste, łatwe do zapamiętania piosenki.

Pomysł spektaklu zrodził się kilka lat temu, podczas prywatnych rodzinnych spotkań

"Zuzu i Lulu". W znacznej mierze opiera się na obserwacji naszych dzieci, na naszych własnych spostrzeżeniach i doświadczeniach nas jako rodziców. Przedstawienie poprowadzone przez mamy z udziałem naszych dzieci - pociech, które nas do tego pomysłu zainspirowały oraz ich "ulubionych pluszaków - zwierzaków".

Kasia i Edyta, autorki przedstawienia

"Raz dwa trzy - kryjesz ty! Eins, zwei, drei - du musst sein!"

przedstawienie zrealizowane przez dzieci i młodzież uczestniczące w projekcie

LATO W TEATRZE 2014

() Spektakl ów - przygotowany raptem w dwa tygodnie - to przykład udanej roboty teatralnej z młodzieżą, () to amatorskie, błahe na pozór i wakacyjne przedsięwzięcie okazało się mądrym i ładnym przyczynkiem do naszych dorosłych, niekończących się debat o Szczecinie.

"Raz, dwa, trzy - kryjesz ty; Eins, zwei, drei - du must sein" to zbiór lekkich, splecionych ze sobą - na ogół pozbawionych tekstu - scenek i etiud, dla których tłem są pokazywane na tylnej projekcji obrazki ze Stettina i Szczecina: miejsca rekreacji, podwórka, kamienice. Widać różnice, które zaszły w wyglądzie miasta, a na które wpłynął czas i ludzie. Ale to właśnie ludzie - dzieci, ich mamy i ojcowie - sprawiają, że miasto trwa, pozostając sobą.

z recenzji Artura D. Liskowackiego "Dzieci czytają Szczecin",

w: "Kurier Szczeciński" 25.07.2014

(-)
Materiał Teatru
2 września 2014
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...