Polecenia weekendowe Szczecin

14-16 maja 2021

To już ostatni weekend z wydarzeniami kulturalnymi online. Za tydzień teatry zaproszą widzów na żywo. A tymczasem szczecińska Pleciuga robi mały prolog i zaprasza na swoje podwórko.

Teatr Kameralny w Szczecinie planuje premierę online "Do trzech razy sztuka" na podstawie sztuki pod tytułem "Przyjaciel" autorstwa spółki dramaturgów Konstantego Ciciszwili i Janusza Wasylkowskiego w reżyserii Michała Janickiego. To kolejna propozycja z bogatego repertuaru polskiej literatury dramatycznej. Sztuka stawia przede wszystkim pytanie o moralność i etyczne zasady postępowania.
Spektakl można zobaczyć 15 maja o godz. 20 online na facebooku Teatru Kameralnego.

Teatr Lalek Pleciuga zaprasza na nową Scenę na Podwórku. 15 maja o godz. 16 będzie można na żywo i w plenerze obejrzeć spektakl "Tymoteusz i Psiuńcio". Spektakl zostanie powtórzony następnego dnia o godz. 11, a o godz. 16 będą "Bajki z rękawa". Pleciuga zaprasza też na warsztaty plastyczne "Kolory i Dźwięki", które odbędą się na teatralnym podwórku. Początek 15 maja o godzinie 13.

Teatr Współczesny zaprasza na "Beckombergę" na VOD. Sztuka Sary Stridsberg, najczęściej obecnie granej szwedzkiej dramatopisarki, opiera się na historii rodzinnej samej autorki. Głównym bohaterem dramatu jest tytułowa Beckomberga – opustoszały szpital psychiatryczny nieopodal Sztokholmu, do którego pacjenci powracają po latach. Sztukę wyreżyserowała Anna Augustynowicz.
"Beckomberga", 14, 15 i 16 maja spektakl online na platformie vod.wspolczesny.szczecin.pl.

Teatr Nie Ma zaprasza na "Kabaret z krypty wg Topora" 14 maja o godz. 20 w Strefie Kultury Studenckiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Skandaliczny, obrazoburczy, groteskowy, prześmiewczy – po prostu kabaret. Makabreska , turpizm , dewiacja – wszystko w skondensowanym roztworze komicznego absurdu. Seria etiud wykonana na podstawie anegdot francuskiego surrealisty Rolanda Topora. Spektakl odbędzie się w formie streamu, który na żywo będzie emitowany zarówno na profilu na facebooku jak i na kanale na You Tube.

Opera na Zamku zaprasza na "Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego" online. Przed ekranami można obejrzeć muzyczny spektakl według scenariusza i w reżyserii Natalii Babińskiej, pod kierownictwem muzycznym Jerzego Wołosiuka. Bezpłatny dostęp do 16 maja przez stronę www.opera.szczecin.pl.

Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie zaprasza na koncert "Schumann - Prokofiew - Debussy". Solistką wieczoru będzie Camilla Thomas, francusko-belgijska gwiazda, która w 2017 podpisała wyłączy kontrakt międzynarodowy z Deutsche Grammophon, jako pierwsza wiolonczelistka w historii wytwórni. Podbija światową scenę w oszałamiającym tempie. Premiera koncertu odbędzie się 14 maja o godz. 18 na LiveFilharmonia.szczecin.pl.
Dzień później będzie koncert duetu Michał Jacaszek i Stefan Wesołowski. Projekt „Peace" Michała Jacaszka i Stefana Wesołowskiego powstał z myślą o pokoju, wolności i niesamowitym otoczeniu portowego miasta, w którym mieszkańcy wierzą w sens zmieniania świata na lepsze.
Koncert Lab 1: Jacaszek I Wesołowski I Peace, 15 maja o godzinie 19 na LiveFilharmonia.szczecin.pl.

Od 14 maja na placu Solidarności będzie można oglądać wystawę "Miasto w mieście. 5 lat MNS–CDP". Ekspozycja podsumowująca działanie Centrum Dialogu Przełomy – najmłodszego oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie – od otwarcia aż do dziś, będzie dostępna do połowy czerwca.
Kolejna Szwajowa Niedziela odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już w najbliższą niedzielę, 16 maja. Ze względu na warunki epidemiczne wydarzenie kolejny raz odbędzie się online. Początek spotkania o godzinie 18 - transmisja w mediach społecznościowych CKE Stara Rzeźnia.

 

Małgorzata Klimczak
Dziennik Teatralny Szczecin
15 maja 2021
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia