Poszukiwanie kontaktów międzyludzkich

"Książka telefoniczna" - reż. Michał Buszewicz - Narodowy Stary Teatr w Krakowie

Jest anegdota opowiadająca o Helenie Modrzejewskiej, wielkiej polskiej aktorce. Otóż gwiazda zapytana na pewnym przyjęciu jaką to piękną poezję recytuje odpowiedziała: spis abonentów z książki telefonicznej.

Premiera "Książki telefonicznej"

Jest anegdota opowiadająca o Helenie Modrzejewskiej, wielkiej polskiej aktorce. Otóż gwiazda zapytana na pewnym przyjęciu jaką to piękną poezję recytuje odpowiedziała: spis abonentów z książki telefonicznej.

Był to kolejny dowód jej wielkiego talentu - nawet książka telefoniczna w jej wykonaniu brzmiała pięknie i intrygująco.

Michał Buszewicz, utalentowany dramaturg młodego pokolenia tym razem wziął na warsztat... książki telefoniczną. Z różnych lat, począwszy od roku 1938 i na ich podstawie napisał dramat o tym samym tytule. O czym?

- Spis abonentów owych książek staje się jedynie pretekstem do skupieniu się na problemie poszukiwania międzyludzkich kontaktów. To spektakl o tęsknocie za bliskością, za kontaktem właśnie z drugim człowiekiem, z którym często porozumiewamy się klikając jednym palcem w telefon komórkowy. Książka telefoniczna pełni funkcję "analogowego facebooka" pozwalającego na zachowanie dużo większej anonimowości i tym samym zrealizowanie utajonych potrzeb, przed którymi powstrzymują nas nieśmiałość czy wręcz lęk. Jak uniknąć anonimowości? Co zrobić ze swoją samotnością? - opowiada nam Błażej Peszek, jeden z aktorów spektaklu.

A reżyser Michał Buszewicz dodaje, że w spektaklu w wielu warstawach pojawi się "międzyludzki kontakt telefoniczny". Zobaczymy, jak technika wpływa na relacje i uczucia.

Spektakl reżyseruje autor, scenografię przygotowała Marta Kuliga, muzykę skomponował Krzysztof Chodkiewicz a na scenie zobaczymy także: Monikę Frajczyk, Paulinę Puślednik, Zbigniewa Kosowskiego i Macieja Charytona.

(-)
Materiał Teatru
21 marca 2016
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...