Premiera musicalu familijnego

„Kajko i Kokosz. Szkoła latania” - reż. Jakub Szydłowski - Teatr Syrena w Warszawie

Słynny komiks Janusza Christy przenoszą na scenę Syreny reżyser Jakub Szydłowski i kompozytor Jakub Lubowicz. Premiera obędzie się już 11 września. Ten duet twórców specjalizuje się w musicalowych adaptacjach dziecięcej klasyki, na innych scenach w Polsce zrealizował już „Księgę dżungli" oraz „Przypadki Robinsona Crusoe".

W „Szkole latania" Hegemon i jego zbójcerze chcą okraść i spalić Mirmiłowo. Kiedy w grodzie są Kajko i Kokosz, atak kończy się niepowodzeniem. Jednak Hegemon wpada na sprytny pomysł - podstępnie zaraża Mirmiła wizją unoszenia się w przestworzach. Kasztelan w towarzystwie Kajka i Kokosza wyrusza na Łysą Górę do Wyższej Szkoły Latania na Miotle.

To fabuła „Szkoły latania", pierwszego komiksu z serii o przygodach Kajka i Kokosza, który został wydany w formie osobnego albumu. Na początku lat 80. przyniosło to rysownikowi Januszowi Chriście ogólnopolską sławę, a potem miliony czytelników w kolejnych pokoleniach Polaków. Dziś wydawnictwo jest już klasykiem – to pierwszy komiks w Polsce, który trafił do kanonu lektur szkolnych (czytają go uczniowie IV klasy szkoły podstawowej).

Prace nad inscenizacją w Syrenie dobiegają powoli końca. Reżyser Jakub Szydłowski i choreografka Paulina Andrzejewska-Damięcka prowadzą ostatnie próby na scenie, kompozytor Jakub Lubowicz pracuje z aktorami nad wykonaniem piosenek, gotowa jest już scenografia Grzegorza Policińskiego oraz kostiumy Anny Chadaj.

– „Szkoła latania" to wspaniała intryga i skrzący się dowcip. W inscenizacji przekażemy najważniejsze cechy każdej postaci, zależności pomiędzy bohaterami i dochowamy wierności fabule. Wybrzmią kultowe teksty z komiksu. Kiedy widz znający oryginał zorientuje się, że nie zmieniamy na siłę pierwowzoru, będzie mógł czerpać przyjemność z tego, w jaki sposób podobna, a w jaki nowatorska będzie musicalowa inscenizacja. Przemycimy też kilka zabawnych odniesień do obecnych czasów – zapowiada reżyser Jakub Szydłowski. Na jego spektakl zapraszamy widzów od 8. roku życia.

(-)
Materiał Organizatora
1 września 2021
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...