Próby w Teatrze Jaracza

"Iwona, księżniczka Burgunda" - reż. Agata Duda-Gracz - Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Agata Duda-Gracz sięgnęła po pierwszą sztukę Witolda Gombrowicza.

"Iwona, księżniczka Burgunda" to historia dziewczyny mało interesującej i milczącej, z którą zaręcza się znudzony, kierowany kaprysem Książę. Iwona budzi wyrzuty sumienia, nienawiść, agresję, bo jak mówi Książę: "Istnieją osoby jakby stworzone po to, żeby wytrącać z równowagi, drażnić, pobudzać i doprowadzać do szaleństwa. Istnieją takie osoby i każdy ma swoją".

Jak zabrzmi sztuka Gombrowicza w interpretacji Agaty Dudy-Gracz? Z odpowiedzią na to pytanie musimy poczekać do premiery. Już 19 stycznia 2014 r.

Agata Duda-Gracz (1974)- reżyser, scenograf. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (1998) oraz reżyserii dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2002). Jako reżyser, scenograf i twórca kostiumów zrealizowała ponad 20 spektakli w teatrach dramatycznych i operowych w Zakopanem, Krakowie, w T. Polskim we Wrocławiu, w Kaliszu, Warszawie i Łodzi – m.in. „Woyzeck" Büchnera, „Galgenberg" wg Michela de Ghelderode'a, „Kaligula" wg Camusa, „Wybrani" i „Balkon" wg Geneta, „Romeo i Julia" oraz „Otello – wariacje na temat" wg Shakeseare'a, „Według Agafii" na motywach „Ożenku" Gogola, „Cyganeria" Pucciniego, „Ojciec" na motywach „Świętokradztwa" Tauschynskiego i autorski spektakl „Apokalipsa czyli skrócona historia maszerowania", a także koncert galowy 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej „...rewolucyjna". Jako scenograf i twórca kostiumów współpracowała m. in. z Tadeuszem Bradeckim, Jerzym Jarockim i Józefem Opalskim. W 2009 r. otrzymała krakowską nagrodę „Złoty Laur za mistrzostwo w sztuce" – za realizacje reżyserskie i scenograficzne w teatrze oraz w 2010 r. w Łodzi dwie Złote Maski – za reżyserię i scenografię spektaklu „Według Agafii".  (ds)

(-)
Materiał Teatru
3 grudnia 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...