Soboty u Dormana

"Brzydkie kaczątko" - reż. Czesław Sieńko - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

Teatr Dormana (Teatr Dzieci Zagłębia) ma dla mieszkańców województwa propozycję na chłodne, jesienne zakończenia weekendów. Cykl „Soboty w Teatrze Dormana”, to propozycja dla rodzin z dziećmi, które lubią w niebanalny sposób spędzać czas.

Nie trzeba chyba przypominać, jak duże znaczenie ma wspólne, cykliczne wykonywanie ulubionych czynności, ile daje dyskusja o emocjonującym przedstawieniu i jak wiele wnosi we wzajemne więzi godzina spędzona w oderwaniu od codzienności, bez telewizora czy tabletu. Misją teatru jest bowiem podkreślanie relacji – człowiek – człowiek.

Nie tylko przez to, że widz ma szansę uczestniczyć w interakcjach proponowanych przez aktora ze sceny, ale przede wszystkim dlatego, że spektakl staje się małym rytuałem, w którym warto uczestniczyć z całą rodziną. Dlatego zachęcamy do śledzenia naszego sobotniego, cotygodniowego repertuaru.

„Brzydkie kaczątko"

Któż z nas nie zna opowieści o perypetiach małego łabędzia, który na swej drodze ku dorosłości będzie musiał stawić czoła licznym upokorzeniom ze strony współbraci? Czy przemiana w królewskiego łabędzia sprawi, że kaczątko zostanie zaakceptowane przez otaczający je świat? Czy w życiu trzeba się bezwzględnie dostosowywać do opinii innych?

Spektakl Teatru Dzieci Zagłębia uczy tolerancji i zwraca uwagę widza na problem odmienności wskazując, że należy ją akceptować i być wrażliwym oraz reagować na każdy przejaw agresji, jaką może wywoływać odmienność. W dobie nasilającego się zjawiska „hejtu" jest to temat niezmiernie aktualny, a siła starej historii rośnie i nabiera nowego wymiaru.

Fabuła spektaklu okraszona jest skocznymi, wesołymi piosenkami, poetyckie obrazy przenikają się z nasączonymi humorem scenkami rodzajowymi, a żywy plan przeplata się z animacją przedmiotów. Dynamikę gwarantuje choreografia Małgorzaty Fijałkowskiej. Ręcznie zdobiona i malowana, drewniana scenografia autorstwa Barbary Wójcik-Wiktorowicz wykorzystuje tradycyjne wzornictwo i koresponduje z motywami ludowymi tworząc wielobarwny świat ludzi i zwierząt.

Spektakl został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Miejsce: Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana, Będzin, ul. Teatralna 4
Czas trwania spektaklu: 1godz. 20min. (w tym przerwa 20min.)
Wiek: od lat 3

(-)
Materiał Teatru
17 grudnia 2015
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia