Spektakl dla niepokornych

"W brzuchu wilka" - reż. Dariusz Wiktorowicz - Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie

W niedzielę 7 kwietnia o godzinie 18.00 Teatr Dzieci Zagłębia zaprasza młodzież i dorosłych na spektakl „W brzuchu wilka"!!!

Kim mógłby być współczesny Czerwony Kapturek? Co takiego widzi w wilku, że postanawia mu pomóc? Jak można wytłumaczyć zachowanie młodej dziewczyny? Naiwność? Ciekawość? Nieroztropność? A może zauroczenie i chęć poznania nowych doznań?

Co robi wilk w Suchym Lesie? W jaki sposób poluje na swoje ofiary? Kim w ogóle jest Wilk? I skąd w nim tyle zła i agresji? A może to wcale nie jest agresja? Może po prostu wilk jest strażnikiem ładu i moralności we współczesnym świecie?

Chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania? Przyjdź na spektakl „W brzuchu wilka" do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie!

UWAGA! To spektakl tylko dla NIEPOKORNYCH!!!

O spektaklu:

Premiera spektaklu w reżyserii Dariusza Wiktorowicza miała miejsce 21 września ubiegłego roku w ramach Sceny Inicjatyw Twórczych działającej przy będzińskim teatrze od maja 2011. Jest to przedstawienie niezwykłe kilku powodów. Po pierwsze – powstało na bazie współczesnego dramatu autorstwa Roberta Jarosza, promując tym samym nowoczesny teatr. Po drugie – powstało z myślą o młodzieży, która niezbyt często i niechętnie przebywa w teatrze. Mamy nadzieję, że dzięki temu spektaklowi częściej będzie gościć na widowni. Po trzecie wreszcie – jest to spektakl drapieżny w formie i niezwykle interesujący w treści. Podejmuje bowiem temat relacji przestępcy i ofiary, które wykorzystuje bajkowe motywy z historii o Czerwonym Kapturku i Wilku. Jak każdą opowieść, i tę można przedstawić przynajmniej na dwa sposoby. Realizatorzy będzińskiej prapremiery zdecydowali się opowiedzieć o dojrzewaniu, o mrocznych emocjach, o dwuznacznej, erotycznej relacji między młodą dziewczyną, a dojrzałym mężczyzną...

W spektaklu można obejrzeć aktorów Teatru Dzieci Zagłębia w towarzystwie znanej, cenionej i lubianej aktorki śląskich scen, Elżbiety Okupskiej, która wciela się tutaj w rolę Babci oraz Tomasza Dajewskiego – mima i reżysera ruchu scenicznego, kreującego w spektaklu demonicznego Wilka.

Spektakl dozwolony jest dla widzów od lat 16.

(-)
Material Teatru
1 kwietnia 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia