Spektakl taneczny Studia Matejka

"Dziwne szczęście lub to, czego nie pamiętam z naszych spotkań" - reż. Matej Matejka - Fundacja Studio Matejka

22 i 23 listopada 2013 na Scenie Kameralnej Capitolu spektakl taneczny Studia Matejka - „Dziwne szczęście lub to, czego nie pamiętam z naszych spotkań”.

Czym jest szczęście? Czy można je znaleźć w drugim człowieku? Jak długo trwa? „Dziwne szczęście lub to, czego nie pamiętam z naszych spotkań" – to opowieść o spełnieniu i samotności, zabawna, ironiczna i wzruszająca zarazem.

„Dziwne szczęście" posługuje się nowoczesnymi środkami wyrazu. Reklama, klip video nie zaatakują nas jednak bezpośrednio. To raczej kwestia nietypowego podejścia do opowiadania. Jest w nim miejsce na intymną atmosferę i erotyzm. W spektaklu tym jak w lustrze możemy się przyjrzeć samym sobie. I nie będzie to krzywe zwierciadło. Wyjdziemy piękniejsi!

Zalążkiem projektu było laboratorium teatru fizycznego prowadzone przez Studio Matejka. Podczas badań w Instytucie Grotowskiego członkowie Studia prowadzili poszukiwania w zakresie treningu i ćwiczeń fizycznych, opierając się na tematach i obrazach, które ich zainspirowały. Materiał twórczy został następnie przekształcony w fizyczne partytury, które podlegały nieustannej dekonstrukcji i rekonstrukcji pod kierunkiem Mateja Matejki i współpracujących ze Studiem gości. Warstwa muzyczna spektaklu powstała na bazie transformacji głosów i muzyki granej na żywo przez performerów w harmonii z tym, co dzieje się „fizycznie" na scenie.

Studio Matejka to laboratorium teatru fizycznego badające techniki performansu XXI wieku. Jego praca to połączenie teatru tańca z teatrem dramatycznym, technik treningowych, ekspresji indywidualnej i rezonansu grupowego.

www.studiomatejka.com

(-)
Materiał Teatru
22 listopada 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...